Feti Yıldız, “MHP, Davutoğlu’nun ağzına çok gelir”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, "MHP bizi terörle mücadelede yalnız bıraktı” sözlerine milliyetçi Hareket Partisi'nden cevap geldi

Siyaset 25.08.2019, 12:30
Feti Yıldız, “MHP, Davutoğlu’nun ağzına çok gelir”

Yeni parti kurma hazırlığı içinde olduğu söylenen Ahmet Davutoğlu’nun “Terörle mücadele konusunda bizi bugün eleştirenler eski defterler açılırsa insan içine çıkamaz. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır” şeklinde sarfettiği sözlerine siyasi partilerden bildiklerini açıkla çağrısı geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Ahmet Davutoğlu'nun bu sözleri üzerine şu değerlendirmelerde bulundu:  "Başbakanlık, öğretim üyeliği yapmış bir kişinin daha ciddi, olgun, makul ve gerçekçi düşünmesi gerekir ama Davutoğlu’nda bunların hiçbirini göremiyoruz” diyerek, “ Kral ve Kraliçe’nin adamlarının bu ülkede siyaseten alabilecekleri bir mesafe yok” dedi.

Davutoğlu’nun kayyım atamalarıyla ilgili “görevden almalar hukuk çerçevesinde olmalı” şeklindeki tweetine “teröriste destek veriyorsunuz” yorumuyla MHP vurgusu dikkat çekti. Davutoğlu konuşmasında, “Biz terörle mücadeleyi başlattıktan sonra, mücadelemiz sürerken, 17 Ağustos’ta Bahçeli götürdüğümüz 4 hükümet teklifine de ‘hayır’ dedi. Ve bizi terörle mücadelede tek başımıza bıraktılar” demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de bu konuda birçok açıklama yaptığını hatırlatan Yıldız, “MHP, Davutoğlu’nun ağzına çok gelir” dedi. MHP’nin dış politika ve terörle mücadele konusunda ülke menfaati neyi gerektiriyorsa ciddi olarak bu mücadeleyi verenlerin yanında olduğunu belirten Yıldız “Terör konusunda bizim tavizimiz yok” dedi.

Yıldız, Davutoğlu’nun çalışmalarını şöyle değerlendirdi: “Davutoğlu nereye gittiği anlaşılmayan bir hırs ve ihtirasla ibretlik bir savrulma içinde. ‘MHP’nin terörle mücadeleye destek vermediği’ imasında bulunuyorsa bu söze sokakta çocuklar bile güler. Biz 50 yıldır dış politika konusunda da terör konusunda da, ciddi meselelerde ülkemizin ve doğru yolda ise iktidarların yanında yer aldık. Hangi hırsla, saikle söylediğini kendine sormak lazım ama bizim için lakabı da belli. Ahmet Bey’e üzülüyorum. Geldiği yer çok kötü. Bir öğretim üyesinin, Başbakanlık yapmış bir insanın daha olgun, daha ciddi, daha makul, daha gerçekçi düşünmesi gerekir. Ama Davutoğlu’nda bunların hiçbirini göremiyoruz.”

Yorumlar (0)