Filistinli Bera'nın Adı Bu Parkta Yaşayacak

İsrail’in hava saldırısında kaybettiği babası ve ağabeyinin ardından feryatlarıyla yürekleri burkan 12 yaşındaki Bera’nın ismi Bursa'da bir parka verildi.

Siyaset 21.05.2021, 21:03 21.05.2021, 21:17
Filistinli Bera'nın Adı Bu Parkta Yaşayacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım ilçesine kazandırılan 253 dönümlük Vakıf Kent Parkı’nın açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katıldığı törenle yapıldı. İsrail’in hava saldırısında kaybettiği 12 yaşındaki Bera’nın ismi parka verildi.

Bursa’ya değer katacak Vakıf Kent Parkı’nın hayırlı olmasını dileyen Bakan Kurum, parkın ismi ile ilgili olarak anlamlı bir teklif sundu. Bakan Kurum, İsrail’in hava saldırısında kaybettiği babası ve ağabeyinin ardından feryatlarıyla yürekleri burkan 12 yaşındaki Bera’nın isminin parka verilmesini önerdi. Bakan Kurum’un önerisiyle parkın adı Vakıf Bera Kent Parkı oldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala da “Bursa'da çevre ve şehircilik bakımından ne yapsak azdır” diyerek, parkın Bursa’ya hayırlı olmasını diledi. Bursa Valisi Yakup Canbolat ise parkın sadece Yıldırım’a değil, Gürsu ve Kestel ilçelerine hizmet vereceğini hatırlattı. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da Bursa’nın yeniden yeşil kimliğini kazanması adına önemli projeleri hayata geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından 253 dönümlük Vakıf Bera Kent Parkı, kurdelenin kesilmesiyle resmen hizmete açılmış oldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)