Alexa

" Fitne unsurları partiden ayrılmadı, ayırdık"

Başbakan Erdoğan, "Efendim bazıları partiden ayrıldı. Ayrılmadı, ayırdık. Çünkü 'partimizin içerisinde maalesef bu tür fitne unsuru olanları artık barındırmanın bir anlamı yok' dedik" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Efendim bazıları partiden ayrıldı. Ayrılmadı, ayırdık. Çünkü 'partimizin içerisinde maalesef bu tür fitne unsuru olanları artık barındırmanın bir anlamı yok' dedik" diye konuştu. 

Manisa programı kapsamında AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından onuruna verilen yemekte konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan "komplo sürecini" milletin hayır duası ve desteğiyle birlikte atlatacaklarını belirtti.
Erdoğan, şöyle konuştu:

"Gezi ile yapmak istediler başaramadılar, şimdi bu yolla yapıyorlar, hatta bir de birleşiyorlar. Bu da çok enteresan. Dün İstanbul'da bu tür şeyler yapmak istediler. Ama şimdi bakıyorsunuz Taksim Meydanı'na çıkmak istiyorlar 300-400 kişiyle, artık gelen yok. İnanıyorum ki tutmayacak.

AK Parti'den istifa eden milletvekillerine  dikkati çeken Başbakan Erdoğan, "Efendim bazıları partiden ayrıldı. Ayrılmadı, ayırdık... Çünkü 'partimizin içerisinde maalesef bu tür fitne unsuru olanları artık barındırmanın bir anlamı yok' dedik. Hemen MYK olarak kararımızı kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak verdik, verince onlar hemen kalktılar istifa ettiler, yollarına gittiler. Artık sizin zaten yapacak bir şeyiniz yok.  Etseniz de etmeseniz de bu hareket sizi kapıya koymuştur. Biz daha önce de bunların benzerini yaşadı" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2013, 22:32
YORUM EKLE