Fuat Köktaş, Fındık Üzerinden Yapılan Spekülasyonlara Son Vereceğiz

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Fındık Bölgesi Milletvekillerinden oluşan Fındık Çalışma Grubuyla birlikte, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile düzenlenen toplantıda bir araya geldiklerini belirtti.

Siyaset 03.07.2020, 20:52 03.07.2020, 21:26
Fuat Köktaş, Fındık Üzerinden Yapılan Spekülasyonlara Son Vereceğiz

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Fındık bölgesi milletvekilleri olarak her zaman çözüm odaklı anlayış ile hareket ettiklerini çiftçiler ve fındık üreticilerinin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklarini söyledi.

Fındık Çalışma Grubuyla birlikte, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile düzenlenen toplantıda biraraya geldiklerini ifade eden Köktaş, 2020 yılı hasadı öncesi fiyattan, rekolteye, üreticinin talep ve beklentilerine kadar bir çok konuyu değerlendirdiklermek üzere Ankarada biraraya geldiklerini belirtti.

Çiftçimizin ve fındık üreticimizin yanında olduk

Konuya ilişkin açıklama yapan Fuat Köktaş, "2019 yılı fındık hasadı öncesi yaptığımız toplantı gibi bu yılda Fındık Bölgesi Milletvekilleri olarak Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile 2020 yılı fındık sezonunu değerlendirmek ve politika oluşturmak, fındık üzerinden yapılan spekülasyonların önüne geçmek adına biraraya geldik. Bakanımız ile fındık üretimini, rekolteyi ve pazarlamasını konuştuk, kendisi bizlerin fikirlerinden istifade etti. Fındık Çalışma Grubu olarak raporumuzu kendisine sunduk. Hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanması ve fındıkta belirsizliğin ortadan kalkmasını amaçladığımız toplantımız sonrası, Fındık Bölgesi Milletvekilleri olarak sayın Bakanımızla ilerleyen günlerde yine bir araya gelerek görüşmelerde bulunacağız. Fındık bölgesi milletvekilleri olarak her zaman çözüm odaklı anlayış ile hareket ederek çiftçimizin ve fındık üreticimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)