Fuat Köktaş, Partisinin 76. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, partisinin 76. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı. 

Siyaset 01.07.2018, 17:49 01.07.2018, 18:08
Fuat Köktaş, Partisinin 76. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi'nde düzenlenen 76. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

24 Haziran seçimlerinde gösterilen gayretli çalışmalardan ötürü 17 ilçe teşkilatının her kademesinde görev yapan tüm üyelerine teşekkür eden Milletvekili Köktaş, "24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçim sonuçlarının demokrasimize, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Başkanlık edecek Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı seçen aziz milletimizden Allah razı olsun.

"Yerel seçimlere hazırlanmalı halk ile diyalog arttırılmalı"

Recep Tayyip Erdoğan Başkan olmasın, AK Parti meclis çoğunluğunu elde etmesin diye emanet oy verenlerin hesapları tutmamıştır. 
Bundan 50 yıl önce parti programlarına özgürlüğü, demokrasiyi, ekonomik kalkınmayı, hedef koyan partinin devamı olan parti liderinin önceki liderine, partililerine, ülkesine ve milletine ihanet etmesine rağmen başta kendi sandığı olmak üzere bütün sandıklarda kalmış, ancak kritik yerlerde almış olduğu yüzde 1'lik oylarla yıllardır mücadele ettiği Cumhuriyet Halk Partisi'ne hak etmediği milletvekilliklerini kazandırmıştır. 
Seçim sonuçlarına göre; biz milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve teşkilatımız mutlaka özeleştirisini yaparak yerel seçimlere hazırlanmalı halk ile diyalog arttırılmalı, çalışma konuları belirlenmeli, sonuç alma noktasında ısrarla takip edilmeli, hükümetle köprüler sağlam kurulmalı ve buna göre seçim stratejileri belirlenerek yarından itibaren uygulanmalıdır.

Şehrimizin beklentilerini mutlaka iyi değerlendirmelidir. 

Yeni bir hükümet modeline geçeceğimiz bugünlerde sadece hükümetin meclisin güçlü olması bizleri 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşımayacağı yerel yönetimlerinde mutlaka hükümete destek olacak şekilde AK Parti çatısı altında toplanmalıdır. Yerel seçimlere az bir zamanın kaldığını göz önünde bulundurarak Belediye Meclis üyelerimiz, Belediye başkanlarımız, teşkilatlarımız fikir birliğinde görevlerini icra etmeli, dağınık bir yapı görüntüsü verilmemelidir. Genel hizmetlerin yapılması seçmen nezdinde yüzde yüz itibar görmediğini insanların iline, ilçesine, mahallesine dokunan hizmetleri de arzuladığını düşünürsek şehrimizin beklentilerini mutlaka iyi değerlendirmelidir. 

Yatırım yapılabilmesi, istihdam sağlanabilmesi için Samsun'un 30 yılını karşılayacak yeni sanayi alanlarını oluşturulması başta olmak üzere alt yapı yeni çevre yolları ısrarla takip edilip hayata geçirilmelidir. Bugüne kadar hükümetimiz ve yerel yöneticilerimiz tarafından Samsunumuza pek çok faydalı projeler hayata geçmiştir. 

Bu hizmetlerin gerçekleştirilmesinde emeği olan, gayret gösteren önceki dönem teşkilatlarımıza, belediye başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'a, milletvekillerimize, bakanlarımıza, şimdiki Bakanımız Ahmet Demircan'a yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. 
Gücümüz birliğimizdir, beraberliğimizdir. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın." diyerek sözlerine son verdi.

Yorumlar (0)