'Gökçek, bitik itibarını kurtarmanın peşinde'

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinin Cumhurbaşkanlığı adına tahsis edilmesi kararının, Gökçek’in siyasi itibarını kurtarma telaşı olduğunu bildirdi....

Siyaset 24.06.2015, 11:17
'Gökçek, bitik itibarını kurtarmanın peşinde'

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinin Cumhurbaşkanlığı adına tahsis edilmesi kararının, Gökçek’in siyasi itibarını kurtarma telaşı olduğunu bildirdi.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinin Cumhurbaşkanlığı adına tahsis edilmesi kararının, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in siyasi itibarını kurtarma telaşı olduğunu bildirdi.

GÖKÇEK İTİBAR PEŞİNE DÜŞTÜ

Çetinkaya, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Partili üyelerin oylarıyla kabul edilen kararla ilgili yazılı açıklama yaptı. 8 dönümlük AOÇ arazisinin Cumhurbaşkanlığı adına tahsis edilmesi kararını eleştiren Çetinkaya “Kaçaksaray’a yapılan bu jest, İ. Melih Gökçek’in bitik itibarını kurtarmaya yetmez.” dedi. Çetinkaya, şu ifadeleri kullandı: “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, siyasette kaybolan itibarının derdine düşerek gündemde kalmanın yollarını aramaktadır. Daha 2 ay önce söz konusu parseli Başbakanlığa devreden zihniyet şimdi ne olmuştur da bunu Cumhurbaşkanlığına tahsis etmiştir. Bu durum Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasının parsellenmesinden başka bir şey değildir. Yargı kararlarını dinlemeyen Gökçek zihniyeti, özel yasa gerektiren bir konuda Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ni de kullanmaktan geri kalmamaktadır. Ancak ne yaparsa yapsın Gökçek bitik itibarını kurtaramayacaktır.”
Yorumlar (0)