Gökçek:'Yavaş Seçilseydi Yinede Düşürürdük'

Yerel seçim sonuçlarının hala netleşmediği Ankara'da Gökçek, en güçlü rakibini Twitter üzerinden tehdit etti.

Siyaset 02.04.2014, 14:47 02.04.2014, 14:58
Gökçek:'Yavaş Seçilseydi Yinede Düşürürdük'
30 Mart yerel seçimi sonuçlarının hala netleşmediği ve itirazların en çok yaşandığı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde AKP’nin hamlesiyle adaylar arasında da tansiyon yükseldi.
CHP’liler CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a seçimi kazandıracak oyların henüz açıklanmadığını belirtirken, AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek ise seçimi AKP’nin kazandığı konusunda ısrarcı oldu.
Mansur Yavaş ve seçimdeki şaibenin kalkmasını isteyen Ankaralılar seçim merkezleri önünde oy nöbeti tutarken ve itirazların sonuçlanmasını beklerken, Gökçek’ten yeni bir hamle geldi.

“YAVAŞ SEÇİLSEYDİ BİLE DÜŞÜRÜRDÜK”
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Twitter hesabında Belediye Meclis üye sayıları konusunda AKP’nin CHP’nin önünde olduğunu belirterek,  ”AKP’nin 99, CHP’nin 24 Belediye Meclis üyesi var. Eğer Yavaş seçilseydi, ilk faaliyet raporunda düşürülürdü” yazdı. Gökçek’in bu mesajları büyük tepki topladı.
Melih Gökçek’in mesajları şöyle:
ANKARA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE MECLİSİNE SEÇİLEN ÜYELER BELLI OLDU…SEÇIM ÖNCESI CHP 30 ÜYE ÇIKARSIN HER TÜRLÜ İDDİAYA VARIM DEMİŞTİM…
CHP’LİLER CESARET EDEMEDİLER…ÇÜNKÜ SONUCU ONLARDA BİLİYORDU.
İŞTE 140 KİŞİLİK ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDIYE MECLISINDE ÜYE SAYILARI.
AK PARTİ: 99 KİŞİ
CHP: 24 KİŞİ
MHP: 12 KİŞİ
DP: 2 KİŞİ
BBP:1 KİŞİ
EGER CHP ADAYI SEÇILSEYDİ ILK FAALIYET RAPORUNDA BAŞKANLIKTAN DÜŞÜRÜLÜRDÜ…BILMEM ANLATABİLDİM Mİ?”

 

 

Yorumlar (0)