'Görevin Kılıçdaroğlu’na tevdi etmesini bekliyoruz'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Cumhurbaşkanı’nın hükümeti kurma görevini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na vermesini beklediklerini kaydetti.

Siyaset 17.08.2015, 22:51 17.08.2015, 22:57
'Görevin Kılıçdaroğlu’na tevdi etmesini bekliyoruz'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iade etmesi gerektiğini söyledi.

Koç ayrıca, Cumhurbaşkanı’nın daha sonra hükümeti kurma görevini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na vermesini beklediklerini kaydetti.

Koç’un konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle: "Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Anayasa’nın 109’uncu maddesi gereği 9 Temmuz 2015 tarihinde kendisine verilen hükümeti kurma görevini yerine getiremediği anlaşılmaktadır.

Bu sebeple kendisinin teamüllere uygun bir şekilde görevi Cumhurbaşkanı’na iade ederek demokratik meşruiyete ve milli iradeye saygısını göstereceğine inanıyor, daha sonra Cumhurbaşkanı’nın görevi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tevdi etmesini bekliyoruz.”
Yorumlar (0)