banner434

banner433

Gözler, Erhan Usta Mitinginde

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta seçim çalışmaları kapsamında, esnaf ziyaretleri ve ilçelerde açık hava toplantılarına devam ediyor. Samsun'da gözler Erhan Usta'nın Cumhuriyet Meydanında geçekleştireceği mitinge takıldı.

Siyaset 22.03.2019, 00:56 22.03.2019, 02:08
Gözler, Erhan Usta Mitinginde

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Erhan Usta, sosyal medya hesabından yayınladığı Samsun'u anlatan seçim klibi dikkat çekiyor, Usta, 23 Mart Cumartesi günü saat 16:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştireği mitingle adeta meydan okuyor.

Erhan Usta'nın Meydan Mitingi İçin Ne Söyleniyor

Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, aldığı ani bir kararla Samsun Cumhuriyet meydanı'nda miting yapacak. Erhan Usta, miting kararını vermesinin ardından Erhan Usta gönüllüleri ve Erhan Usta'yı sevenleri tarafından da sosyal medyadan büyük destek geldi. Samsunlunun gözü Erhan Usta'nın Cumartesi günü gerçekleştireceği miting yöneldi.

Şimdi merak ediliyor: "Erhan Usta, Samsun Cumhuriyet Meydanını doldurabilecek mi? Erhan Usta'nın meydan mitingi Samsun'da ki yerel seçimin kaderini de değiştireceği yönünde bir algı var. psikolojik olarak mitingin havası Samsunluların kafasında henüz tam olarak şekillenmemiş veya kime oy vereceğini henüz kesinleştirmemiş kararsızları da büyük ölçüde etkileyeceği belirtiliyor.

Erhan Usta'nın varlığı ve karşılığı, Samsunlular üzerindeki etkisini artık hiç kimse tarafından inkar edilemiyor. Usta gerçeği, Samsun'daki siyasetteki dengeleri de bir denklem haline getiriyor. Samsunlu vatandaşlar tarafından güvenilir bir isim olarak gönüllerde yer bulan Erhan Usta anketlerde de hatırı sayılır ve çarpıcı sonuçlar elde ettiği konuşuluyor. Çalışkan, dürüs, Samsunluluk bilincine ve ruhuna uygun olduğu şeklinde vatandaşlar tarafından da yorumlanan Erhan Usta'nın Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile yarışacağı belirtilirken, Millet İttifakı adayı Hayati Tekin'in ise siyaset meydanında ki yarışta gerilerde kaldığı da vatandaşlar arasında konuşuluyor.

Yerel seçim zamanı daraldı. Meydanlar biraz daha kızışmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla düzenlenen miting ardından büyük iddialarla miting kararı alan Erhan Usta'nın meydanı doldurup dolduramayacağı, neler konuşacağı ve nasıl bir coşku olacağı merak ediliyor.

Diğer taraftan etkinliklerini ve seçimle ilgili önemli mesajlarını sosyal medyadan da baskın şekilde duyurmaya çalışan, paylaşan Erhan Usta, seçim klibiyle de ilgi odağı oldu.

Seçim klibinde Samsun'un simgelerinden Onur Anıtı, Kurtuluş İskelesi, Bandırma Vapuru gibi Kurtuluş Savaşı'nı simgeleyen görüntülerle birlikte vatandaşlarla birlikte olduğu sahnelerin yer aldığı klipte, Erhan Usta, müziğe kendi sesiyle eşlik ediyor.

Osman Yılmaz

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)