Gülçin Avşar Kimdir?

Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucular kurulunda 90 kişiden biri olan Avukat Gülçin Avşar kimdir? Gülçin Avşar ne iş yapar nerelidir?

Siyaset 25.07.2020, 13:55 25.07.2020, 14:51
Gülçin Avşar Kimdir?

Avukat Gülçin Avşar kimdir, nerelidir? Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucular kurulunda 90 kişiden birisi olan Gülçin Avşar ne iş yapmaktadır?

Gülçin Avşar Kimdir?

Aslen Bitlisli olan Gülçin Avşar, ailesinin 1980 darbesi sonrasında sıkı yönetim komutanlığı kararıyla sürgün edilmesiyle birlikte1985 yılında Konya-Ereğli’de doğmuştur. Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesinde eğitimini tamamlamasının ardından 2008 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2010 yılından itibaren İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlığa devam etmektedir.

TMK (Terörle Mücadele Kanunu) Mağduru Çocuklar İçin Adalet Çağırıcıları, Silikozis Hastası Kot Kumlama İşçileriyle Dayanışma Komitesi, Benim İçin Ölme-Öldürme, Demokratik Açılıma Yurttaş Katkısı, Yüzleşme Derneği gibi sivil toplum faaliyetleri içerisinde yer alarak yasa çalışmalarının yürütülmesinde görev alan Gülçin Avşar, 2013’te TESEV tarafından yayımlanan “Faili Meçhuller ve Kayıplar” raporunu yazmıştır. Demokratikleşme ve Kürt meselesinin çözümüne yönelik teorik ve pratik çalışmalarda da yer alan Gvşar, Çeşitli gazete ve dergilerde güncel siyasi meselelerle ilgili yazılar yazmaktadır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı