Alexa

"Gün gelir, devlet bunları bir kenara yazar..."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de katıldığı Cumhuriyet Resepsiyonu’nda çalışmayan belediye işçileri hakkında konuştu.

"Gün gelir, devlet bunları bir kenara yazar..."
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, katıldığı Cumhuriyet Resepsiyonu’nda Diyarbakır’da görevini bırakarak eylem yapan işçiler hakkında konuştu.  Özhaseki; “Gün gelir, devlet bunları bir kenara yazar. Hepsinin hesabını tek tek sorar” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıldönümünde Kayseri Valiliği tarafından Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi. Düzenlenen resepsiyona katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıldönümünü kutladı.

Özhaseki, “Bugün cumhuriyetimizin 93. yıldönümü. Çok zor şartlar altında bir imparatorluktan çökmüş, adeta yok olmuş bir milletten yepyeni, diri, yeni bir nesil olmak üzere cumhuriyet ilan edildi. Kuranlardan Allah razı olsun. Bu 93 yıl süre içerisinde onca badireler atlatıldı ki şükür Allah’a. Ama Anadolu toprakları üzerinde bağımsızlığımızı koruyarak, güçlenerek, gelişerek büyük bir millet olma yolunda azimle devam ediyoruz. Bir taraftan güçleniyoruz ve büyüyoruz, Bir taraftan da cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırıyoruz. Her bir tehlike, her bir sıkıntı bizi daha güçlü hale getiriyor. Atlattığımız o tehlikeler, yaşadığımız tecrübeler inşallah bir daha yaşanmaz. İnşallah bir daha 80 ihtilalleri görmeyiz, 28 Şubatlar görmeyiz, 15 Temmuzlar görmeyiz." dedi.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Bakan Özhaseki, terör örgütüne destek veren belediyelere kayyum atanmasını değerlendirdi.

Özhaseki: “AK parti ile başlayıp devam eden bir sorun değil. Devlet olarak topyekun bir mücadele veriyoruz. Orada bir bölücülük tehlikesi var, yurtdışından destekler alıyor. Zaten Suriye ve Irak topraklarında vekalet savaşları sürüyor. 3-5 bin kilometre öteden ülkeler gelmişler savaşıyorlar. En çok da kullandıkları üzülerek söylüyoruz PKK ve PYD. En çok kullanılan örgütler bunlar. Gerek yurt içinde ve yurt dışında rahatsız edici eylemlerin içerisine giriyorlar. Üzüldüğümüz taraf Türkiye’nin demokrasi nimetlerinden istifade edip işbaşına gelen yetkili insanların bunlara destek vermesi. Eğer belediye başkanı olmuşlarsa belediye imkanlarını bunlarla beraber kullanmaları, kamyonları emirlerine vermeleri taşeron, işçilerden para toplayıp Kandil’e para göndermeleri, hizmeti düşünmemeleri, çukurlar kazıp bölücülüğe giden adımlar atmaları. Bunların karşılıksız kalmasını bekleyemezsiniz. Elbette İçişleri Bakanlığımız üzerine düşen görevi yapıyor, tehlikeye karışan, teröre destek veren kim varsa görevden alıyoruz. Düzgünce işini yapan hiç kimseye devlet gelip de işini elinden almıyor. Belediye başkanları elbette hata yapabilir ama hiç kimse teröre destek veremez” ifadelerini kullandı.

“Gün gelir, devlet bunları bir kenara yazar. Hepsinin hesabını tek tek sorar”
  Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın gözaltına alınmasının ardından belediye işçilerinin iş bırakarak eylem yapmasını da değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Hepsi suç, yarın bir gün hepsine soruşturma açılır. Kimse sanmasın ki bunları yapıyorlar da yanlarına kalacak. Zamanında okula gitmeyen öğretmenlerden bile hesap soruluyor dikkat ederseniz. Gün gelir, devlet bunları bir kenara yazar. Hepsinin hesabını tek tek sorar." dedi. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2016, 22:14
YORUM EKLE