Alexa

Günaydın: 'İnsanımız Mutsuz'

MHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr Ferhat Günaydın Gençlerin uyuşturucu bataklığına sürüklendiğini söyledi.

Günaydın: 'İnsanımız Mutsuz'
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr Ferhat Günaydın seçim çalışmalarına Samsun da devam etti. Çalışmalarına sokak gezileriyle devam eden Günaydın halkın sorunlarını dinledi.

İNSANIMIZ MUTSUZ

Geziler sırasında açıklamalarda bulunan Günaydın: Günlerdir Samsunun her yerini adım adım geziyorum. Genç yaşlı herkesle görüşüyorum. İnanın öyle acılar ve hikâyelerle karşılaşıyorum ki, tarif etmekte güçlük çekiyorum. Şehrimiz de yaklaşık 120 bin emeklimiz yaşamakta. Ve bu insanlar ay sonunu nasıl denkleştireceğini hesaplarken maalesef birçoğu hala evli çocuklarına yardımcı olmaya çalışıyor. Emeklilik yılarını huzur içinde geçirmesi gereken bu insanlar neden bunu yapıyor? Neden çocukları yaşadıkları şehirlerde iş bulamıyor. Evlatların anne babaya yardımcı olması gereken çağlar da bu çark tersine işlemekte. Bu hem ülkeyi hem şehri yöneten insanların ayıbı değil mi?

GENÇLERİMİZ UYUŞTURU BATAĞINA SÜRÜKLENİYOR

Açıklamalarına devam eden Ferhat Günaydın; Anne Baba lar geçip sıkıntısı çekmekte. Akşam eve ekmek parası getirme kaygısıyla yaşıyor. Çocuklarının eğitim ve sosyal hayatıyla gereği kadar ilgilenemiyor. Bu da gençlerimizi farklı arayış ve beklentilere sürüklüyor. Madde bağımlılığı denen kavram bizlere çok uzak bir terimken, şimdilerde çok kullanılır hale gelmiş durumda. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Geleceğin anne baba adayları. Artık bir yerden başlamamız gerekmiyor mu? Bu resmi yeniden çizmeli, bu hikâyeyi yeniden yazmalıyız. Buradan tekrar hatırlatmak isterim, Gelişmişlikte 40 lı sıralarda olan şehrimiz suç haritasında ilk üç’e girmeyi başarmış .. Şimdi bu tablonun değerlendirmesini sizlere ve kamuoyuna bırakıyorum. Bu bir utanç tablosudur. Bu gençler bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi yok etmelerine asla müsaade etmeyeceğim Herkesin yuvasında mutlu, sokakta huzurlu olabileceği bir şehir için çalışıyoruz. Tüm düşüncemiz ve çalışmalarımız bu şehri geleceğe hazırlamak içindir. Bunu başaracak hem ekibimiz hem irademiz vardır dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 22:29
YORUM EKLE