Güneysu; Cumhuriyet. Çocuklarımıza en büyük mirasımız

CHP Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle yayınladığı kutlama mesajında, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirdiğini söyledi.

Siyaset 29.10.2020, 09:36
Güneysu; Cumhuriyet. Çocuklarımıza en büyük mirasımız

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle mesaj yayınlayan CHP Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, Cumhuriyet aydınlık olduğunu belirterek yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

CUMHURİYET,

Bir kelimeden fazlası, bir ülkenin yeniden doğuşu, bir liderin vazgeçmeyişi, bir milletin kurtuluşu..

Dünü anlayıp bugünün kıymetini bilmek ve yarına sahip çıkmak için ihtiyacımız olan yegane yönetim sistemidir Cumhuriyet. Çocuklarımıza en büyük mirasımız, kadınımızın varlık güvencesi, çiftçimizin hasat zamanı, sporcumuzun aldığı madalya, işçimizin haklarıdır.  Atam'ızın en büyük hediyesini korumamız için en çok çaba göstermemiz zamanda öncelikle anlamak ve bilinçli olmak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Atamız Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir. En büyük bayramı kutlarken, kadına şiddetin yok olduğu, hayvan haklarının uygulandığı, terör lanetinin bittiği, nefret ve öfke yerine sevgi ve anlayışın hakim olduğu nicelerine ulaşmak en büyük isteğimiz çünkü Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer içeren bir yönetim şeklidir, Cumhuriyet aydınlıktır! Cumhuriyet, demokratik bir ülkenin bozulmaz simgesidir! Cumhuriyetimizin kurucucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Yorumlar (0)