Güneysu; Kotalar Bize Dar Hedefimiz İktidar

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığının düzenlediği "Kotalar Bize Dar Hedefimiz İktidar" Çalıştayı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun katılımıyla Aydın Kuşadası’nda gerçekleştirdiklerildi.

Siyaset 26.10.2021, 15:36
Güneysu; Kotalar Bize Dar Hedefimiz İktidar

CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu, CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığının düzenlediği Kotalar Bize Dar Hedefimiz İktidar Çalıştayımızı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ n katılımıyla Aydın Kuşadası’nda gerçekleştirdiklerini söyledi

CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu açıklamasında, “Tüm illerimizden gelen çok değerli Kadın Kolları İl Başkanlarımızın kendi yerel siyasetleri, illerinde yaşadıkları sorunları ve değerlendirmelerini dinledik. Samsun CHP Kadın Kolları olarak, ilimizin sorunlarını beklentilerini CHP teşkilatı olarak şehrimizde yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı çalıştayda aktardık. Biz kadınlar olarak bir adım öne çıkıp siyaseten daha çok çalışarak çocuklarımıza Cumhuriyetimizin kurum ve kuralları ile yönetilecek bir ülkeyi tesis etmenin en temel görevimiz olduğuna karar verdik. Atatürk ün dediği gibi, çalışmak çok çalışmak zorundayız” dedi. Güneysu, “Aydın Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun kadınların emeklerini kooperatifleştirerek nasıl istihdama dâhil ettiklerini ve bu konuda ki tecrübelerini çok büyük bir heyecanla gözlemledik. Çalıştayımızın son gününde Genel Sekreterimiz Selin Sayek Söke, Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Türk siyasetinde örgütün yeri ve seçim güvenliği, Ekonomi ve Kadın, Bilgi ve İletişim Teknolojileri hakkında örgütümüzün mücadelesini artırmada 81 İl Kadın Kolu Başkanlarımız bilgilendirildi. İktidara kadınlarla birlikte yürürken gücümüze ve bilgimize değer katan bu değerli çalışma için Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka’ ya ve tüm örgütümüze çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)