Gürer: Esnafa Destek Paketi Yeterli Gelmedi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde'de esnafı gezdi. Gürer, Kiralık’ ve satılık dükkân tabelalarına sıkça rastlanan ve kapanan dükkânların artış gösterdiği caddelerde esnafın sorunlarını dinleyen

Siyaset 06.02.2021, 18:00
Gürer: Esnafa Destek Paketi Yeterli Gelmedi

Niğde'de Siftahsız kepenk kapatan, gelir kaybı ve kira desteğinden yararlanamayan, destek alsa bile ödenen miktarın yetersizliğinden yakınan esnafın çaresizliğiyle ilgili açıklama yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,  “ Koltukta oturup, ahkâm kesekle bu işler olmuyor. Sokağa inip esnafın derdini dinleyin; mağduriyeti giderebilecek, doğru düzgün bir destek paketi hazırlayın” dedi.

CHP Niğde Milletvekili Gürer esnafla görüşmeler ardından yaptığı açıklamada, “Her fırsatta ziyaret edip, sorunlarını dinlediğimiz esnafın durumu, her zamankinden daha vahim. Pandemi koşulları nedeniyle getirilen kısıtlamalar, ekonomik kriz, işsizlik gibi sorunlar, esnafı büyük oranda olumsuz yönde etkilemiş. Cadde ve sokaklar kiralık ve satılık tabelalarından geçilmiyor” dedi.

Çok sayıda esnafın siftah bile yapamadan kepenk kapattığını, gelir kaybına uğrayan esnafın mağduriyetinin arttığını belirten Gürer, “Kira yardımı ve gelir kaybı desteğinden yararlanan esnaf sayısı da oldukça az. Yararlananlara verilen miktar ise çok düşük” diye konuşarak iktidara şu şekilde çağrıda bulundu:

Sokağa inip esnafın perişan halini görün. Bu işler koltuğa oturup ahkâm kesmekle olmuyor. İşinden çıkarılan işçiler, para kazanamayan esnaf, ödenemeyen krediler, vergiler, primler, borçlar ve sürekli artan icralar esnafın belini bükmüş. Bu mağduriyeti giderebilecek doğru düzün bir destek paketi hazırlanıp bir an önce esnafın yarasına merhem olunmalıdır” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)