Alexa

Halil Öztürk; Ceza İndirimi Af Yasası Yürürlüğe Girecek

MHP Kırıkkale Milletvekili, Adalet Komisyonu Üyesi Halil Öztürk, af teklifinin incelenmeye devam edildiğini, incelemenin sona ermesi ardından yasanın yürürlüğe gireceğini kaydetti.

Halil Öztürk; Ceza İndirimi Af Yasası Yürürlüğe Girecek

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Kırıkkale Milletvekili, Adalet Komisyonu Üyesi Halil Öztürk, mahkumlara af ile ilgili incelemelerin devam ettiğini belirterek, af konusunda AK Parti 'nin de düşündüğü bir yöntem olduğunu ifade etti.

Avukat Halil Öztürk, mahkumlara af konusuyla ilgili konuşarak, af teklifinin incelenmeye devam edildiğini, incelemenin sona ermesi ardından yürürlüğe gireceğini kaydederek; "MHP Genel Başkan Yardımcımız Feti Yıldız tarafından kanun teklifimiz verildi. Teklif inceleniyor. Hükümetin de düşündüğü yöntem var. Seçimden sonra her ikisi ortaya konur, konuşulur." dedi.

Seçimlerden sonra af konusunun TBMM'de görüşüleceğini de dile getiren Öztürk, şu şekilde bir açıklamada, af ile ilgili AK Parti 'nin de düşündüğü bir yöntem olduğunu AK Parti 'nin bu yeni yöntemi ile birlikte af meselesi TBMM 'ye geleceğini ve görüşüleceğini, af meselesinin Nisan ayının son günlerinde meclise gelmesi beklendiğini anlattı. Halil Öztürk daha önce yaptığı açıklamada ise; Suçun önlenmesi, suçlunun tekrar topluma kazandırılması çerçevesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin şartlı ceza indirimi kanun teklifinin de, bu kapsamda değerlendirilerek, gündeme alınmasını istiyoruz. " demişti.

af yasası ve ceza indirimi ne zaman?

Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, mahkumlara af ile ilgili gelen soruya "MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek. Kamu vicdanını nasıl rahatsız olmaz onun ortaya çıkması lazım. Acele karar verirsen bu sefer başka mağduriyetler olur" demişti. 
 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine
Emine - 5 ay Önce

Başkanım affı vermiycenizde bizleri siz umutlandirdiniz bizler sizlere güvendik ve sabırla bekledik şimdide hazır ama bir daha gözden geçirelim diyonuuz neden ozaman bizlere umut verdiniz başkanım ak parti ile mhp ikisinin bereber olması affı verir bunada engel olan olmaz iki partinin gücü hepsini geçer

banner325