Hamza Dağ, CHP, İzmir'de Skandallarla gündeme geliyor

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "kendi belediye meclis üyelerine güvenmeyen, iradelerine ipotek koyan bu zihniyetin demokrasi ve özgürlükler ile ilgili tüm söylemleri hükümsüzdür." dedi.

Siyaset 30.04.2021, 01:09
Hamza Dağ, CHP, İzmir'de Skandallarla gündeme geliyor

Kendi belediye meclis üyelerine güvenmeyen, iradelerine ipotek koyan zihniyetin demokrasi ve özgürlükler ile ilgili tüm söylemlerinin hükümsüz olduğunu belirten Hamza Dağ, CHP'nin İzmir'de hizmetlerle değil, skandallarla gündeme gelmeye devam ettiğini savundu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'in Torbalı ilçesinde Belediye Başkanı İsmail Uygur'un hayatını kaybetmesinin ardından toplanan belediye meclisinde yapılan seçime ilişkin değerlendirmede bulundu.

Hamza Dağ, sosyal medya twitter adresinden yaptığı paylaşımda, "CHP, İzmir'de yaptığı hizmetlerle değil, skandallarla gündeme gelmeye devam ediyor. Kendi belediye meclis üyelerine güvenmeyen, iradelerine ipotek koyan bu zihniyetin demokrasi ve özgürlükler ile ilgili tüm söylemleri hükümsüzdür." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Uygur'un vefatının ardından toplanan belediye meclisindeki seçimde başkanlığa Millet İttifakı'nın adayı Mithat Tekin seçilmişti.

Gizli oylamayla yapılan seçimin üçüncü turunda Tekin 17 oy, Cumhur İttifakı'nın adayı Özgür Erman Çağlar ise 14 oy almış, Çağlar, gizli oy ilkesinin ihlal edildiği gerekçesiyle dava açmıştı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)