Hasan Uzunlar Ak Parti'den İhraç Edildi

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, kesin ihraç talebi ile İl Disiplin Kuruluna sevkedilen Hasan Uzunlar ile ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Aksu Hasan Uzunlar'ın İhraç edildiğini belirtti. Peki Hasan Uzunlar Kimdir?

Siyaset 19.08.2020, 19:57 19.08.2020, 22:28
Hasan Uzunlar Ak Parti'den İhraç Edildi

Kesin ihraç talebi ile İl Disiplin Kuruluna sevkedilen Hasan Uzunlar ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Disiplin kuruluna sevkedilen Hasan Uzunlar'ın partisinden ihraç edildiğini belirtti.

"Partimiz üyesi Hasan Uzunlar'ın kesin ihracına karar verilmiştir"

Uzun zamandır Samsun gündemini işgal eden Hasan Uzunlar Atatürk'e hakaret ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin ilkelerine hakaret etmesinden dolayı Ak Parti'den ihraç edildiğini açıklayan Ak Parti İl Başkanı Aksu, konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında, "Kamuoyunun malumu olduğu üzere partimiz üyesi Hasan Uzunlar; Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi hakkında; parti ilkelerimize ve politikalarımıza uygun olmayan sosyal medya paylaşımları gerçekleştirmiş ve bu sebeple kesin ihraç talebiyle İl Yönetim Kurulu kararıyla Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. İl Disiplin Kurulumuz, ilgili mevzuat çerçevesinde konuyu değerlendirmiş ve partimiz üyesi Hasan Uzunlar'ın kesin ihracına karar vermiştir." dedi.

Cumhur İttifakının öneminin vurgulandığı açıklamada Ersan Aksu şu şekilde devam etti:

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, ülkemizin bekasının garantisi olarak nitelediği, "Ne kadar güçlü olursak ülkemiz de o kadar güçlü olacaktır" ifadeleriyle özetlediği Cumhur İttifakı'nın önemini bir kez daha hatırlatır, ittifak ruhuna aykırı hiçbir söylem ve eyleme müsamaha gösterilmeyeceğinin bilinmesini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Hasan Uzunlar Kimdir?

Geçen yıl 10 Kasım’da Atatürk'e, daha ardından da Cumhur İttifakı ortağı olan MHP’ye sosyal medya hesabından hakaret eden Ak Partili meclis üyesi Hasan Uzunlar bugün partisinden ihraç edildi. 

Sosyal Medya Paylaşımlarında Atatürk’e yönelik ‘dinsiz, alkolik gibi’ ifadelere yer veren Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, 10 Kasım’da Atatürk ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşuna tepki gösterilen fotoğraflarda paylaştı.

“Mustafa Kemal Türk değil ki, Atatürk olsun” şeklinde bir alıntıyı da paylaşan Hasan Uzunlar, kılık kıyafet devrimine ilişkin resmin altına ise “Yahudi şapkası benzetmesi” yapmıştı.

Müslüman kesimin MHP'de kalmadığını belirten Uzunlar, "MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)