Hatipağaoğlu: Vatandaşın gündemi ekonomik kriz

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu, vatandaşın gündeminin ekonomik kriz olduğunu belirterek, "Hayat pahalılığı, halkımıza nefes aldırmıyor" dedi.

Siyaset 13.10.2021, 11:48 13.10.2021, 12:01
Hatipağaoğlu: Vatandaşın gündemi ekonomik kriz

Türkiye Değişim Partisi'nde (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu, salgın döneminde olmalarına rağmen vatandaşların ekonomik kaygılarının, sağlık kaygılarının önünde olduğunu ifade etti.

TDP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Samsunlu Hatipağaoğlu, iktidarın sorumsuz ekonomi politikalarının faturasını vatandaşın ödediğini ifade ederek, "Bir hayalimiz var. Halkımızın, 'Kiramı ve faturaları nasıl ödeyeceğim?', 'Pazar alışverişimi nasıl yapacağım?' ve 'Çocuklarıma nasıl bir gelecek sunabileceğim?' sorularını düşünmediği bir Türkiye'de yaşamasını sağlamak. Bunu başarabilecek kadrolar Değişim Partisi'nde mevcut." diye konuştu.

"İHRACAT ÜSSÜ OLACAK"

TDP lideri Mustafa Sarıgül'ün partinin ekonomi ve finans politikalarını emanet ettiği Aziz Murat Hatipağaoğlu, Samsun'un ihracat üssü olması gerektiğinin altını çizerek, "Karadeniz'in en metropol şehri Samsun, bölgesini kalkındıran lokomotif şehir olması gerekirken ne yazık ki geçmiş yıllara oranla sürekli kan kaybeden bir şehir oldu. Üretim potansiyeli, verimli toprakları ve lojistik avantajlarına rağmen Samsun'un bırakın ihracat üssünü göç veren bir il konumuna dönüştü. Bu toprakların çocukları Samsun'un, Karadeniz'in ve Türkiye'nin makus kaderini değiştirmek için yola çıktı." şeklinde konuştu.

Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu Kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler (Mülkiye) Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1994 yılında mezun olduktan sonra, University of Illinois at Urbana – Champaign’de (ABD) Ekonomi Yüksek Lisans programını tamamlayan Aziz Murat Hatipağaoğlu, Gazi Üniversitesi’nden Ekonomi Doktorasını aldı. Ankara Üniversitesi ATAUM Avrupa Birliği Uzmanlık sertifikası bulunan Dr. Hatipağaoğlu, 2001 yılında JICA [Japan International Cooperation Agency- Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı] bursiyeri olarak Japonya’da “Japon Piyasasında Pazarlama” eğitimi aldı. Hatipağaoğlu, Adizes Institute tarafıdan düzenlenen “Liderlik ve Değişim Yönetimi Eğitimi” sertifikasına sahiptir. 

1994-1996 yılları arasında Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakîm Adayı olarak görev yapan Dr. Hatipağaoğlu, 1996-2010 yıllarında Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda Dış Ticaret Uzman Yardımcısı, Dış Ticaret Uzmanı, İhracat Genel Müdürlüğü Şube Müdürü, KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı görevlerini yürüttü. Görevi esnasında ihracat mevzuatının ve başta Turquality Programı olmak üzere ihracat destek sistemlerinin, KOBİ politikalarının hazırlanması ve uygulanmasında aktif rol oynayan Hatipağaoğlu, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndaki görevinden ayrıldıktan sonra ülkemizin önemli özel sektör şirketlerine ve kurumlara yönelik olarak yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda ülkemizin bir çok üniversitesinden dersler verdi.

Dr. Hatipağaoğlu’nun uzmanlık alanları arasında makro ekonomi, kalkınma ve büyüme ekonomisi, uluslararası ekonomi, uluslararası ticaret, uluslararası pazarlama, stratejik planlama, değişim yönetimi, marka yönetimi, iş analizi, ticaret ve büyüme analizi, pazara giriş ve büyüme stratejisi geliştirme, uluslararası pazar analizi yer almaktadır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)