Hayati Tekin'den Erhan Usta için "Proje Adayı" Açıklaması

Millet İttifakı İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Bağımsız Samsun Büyükşehir Adayı Erhan Usta'yı "Proje Adayı" olarak suçladı

Siyaset 05.04.2019, 15:23 05.04.2019, 21:26
Hayati Tekin'den Erhan Usta için "Proje Adayı" Açıklaması

Millet İttifakı İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Bağımsız Samsun Büyükşehir Adayı Erhan Usta'yı "Proje Adayı" olarak suçladı.

İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin 31 Mart yerel seçimlerin bitmesinin ardından Erhan Usta'nın kendisiyle ilgili yaptığı açıklamaları da değerlendirerek yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

"Bildiğiniz gibi seçim atmosferinden daha yeni çıktık. Öncelikle tarafıma ve millet ittifakına destek veren ve demokrasiye katkıda bulunan tüm seçmenlere teşekkür ederim. Sonuçların bütün Samsun halkı için hayırlı olmasını temenni ederim.

Yaklaşık 1.5 aylık bir kampanya dönemini, şahsım ve millet ittifakı olarak eksilerimize rağmen büyük bir azim ve gayretle sürdürdük. Neticede hedeflediğimiz başarıya da maalesef ulaşamadik.

Hedefimiz elbette ki Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanmaktı. Bunu yapmak için biz üzerimize düşenleri yerine getirdiğimize de inanıyoruz. Başkanlık için yarış yürütürken, öncelikle şunu sormak gerekiyor: Bir Büyük Şehir Belediye başkanı nasıl olmalı? Beğenilen projeleri olmalı (Güçlü projeler). Geçmişte başarıları olmalı. Geçmişte kara lekesi olmamalı. Tecrübeli olmalı. Vizyonu olmalı.

Genel manada başkanlığı ve seçim sürecini değerlendirirken, Halkımız vizyoner düşünceleri ve projelerimizi beğendi. Geçmişimde başarıyı gördü, Geçmişimde kara leke olmadığını gördü, 15 yıllık belediye başkanlığımı ve 3 yıllık milletvekilliğinde herkese güler yüzle kapıların açık olduğunu gördü

Makro projeleri üretme amacıyla yürüttüğümüz çalışmalarda ise, Şehrin genel dokusunu korumak ve yeni yerleşim yerleri oluşturmak adına şehrin güney yönünde büyütülmesi, kamuoyu önderliğinde kabul gördü. Hafif raylı sistemin otogara uzatılması yine benzer şekilde halkımızın ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırladığımız bir diğer projemizdi. Sanayi parsellerinin üretilmesi, işsizliğin önlenmesi, tüm hizmetlerin tek çatı altında toplanması ve bunun gibi birçok projemiz heyecan yarattı.

Oluşturduğumuz projeler ve vizyoner duruşumuz rakip siyasiler tarafından da itiraz ile karşılaşmadı.

Üzülerek söylemek zorundayız ki, proje öngörülerinde ki başarı sandığa maalesef yansımadı. Sebep olarak, vatandaşların hizmete, tecrübeye, projelere değil siyasete ve oluşturduğu algıya yenik düşerek tercihte bulunduğu görülmüştür. Manada dün olduğu gibi bugün de kimse bana şu eksi var, bu hatan var diyernemiştir. Her ne koşulda olursa olsun, bizimde sonuçları halkın takdirine bırakmaktan başka bir düşüncemiz yoktur.

Neticede, Ak Parti'nin adayı sayın Demir seçimi kazanmıştır. Kendisini kutluyorum. Bu arada cnrim railcr-naiArıni vflrüten dier ilce belediyelerini, millet ittifakınırı il ve ilçe merkezlerini ve seçimi kazanan sayın Demirtaş ve Deveci başta olmak üzere tüm il ve ilçelerde kazanan başkanları kutluyorum.

-Usta'nın seçimde bağımsız aday olarak Samsun'un geleceğini yaktığını dile getirerek, "Amacı, şahsi siyasi geleceğini kurtarmaktı ve sanırım bunda başarılı oldu. Yakın dönemde Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partide yer almak için bu girişimde bulundu. Seçimi kaybettikten sonra da farkında olsa da olmasa da bu tezgahın içinde yer almaya devam ediyor" dedi.

-O medya grubu, Sayın Usta'ya yer vermediyse banane. Sayın Usta, benden 5 kat fazla reklama para harcadı. Önce o, harcadığı bu paranın kaynağını açıklasın. Ben o medyayla değil, içindeki ajansla anlaştım

-Usta karakter konusunda benimle yarışmasın. Bana, 'Son günlerde hep sosyal medyadan çalıştı' diyor. Sosyal medyada çalışma yaparken sana mı soracaktım? Kendisine paraları birileri verdiyse önce onu açıklasın. Bana çamur atarak işin içinden çıkmaya çalışıyor. Bağımsız adaylığını açıkladıktan sonra, biz onu destekleyecekmişiz. Sen kendini ne zannediyorsun? Sayın Mustafa Demir, Erhan Usta'yı imar paftası diye duvara asar. Seçim öncesinde ve sonrasında Sayın Demir'e hiçbir eleştiri getirmedi. Yolları bir gün mutlaka Demir ile kesişeceği için bunu bilinçli yaptı. Proje adamı olan Usta'nın projesi devam etmektedir."

Yorumlar (0)