Alexa

HDP Akdoğan Kritik görüşme...

HDP heyeti Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştü.

HDP Akdoğan Kritik görüşme...
HDP heyeti Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştü. Heyetin sözcülüğünü yapan Sırrı Sürreya Önder'den çıkışta kısa bir açıklama geldi. Önder, "Müzakare sürecinin sekteye uğramadan kazanıma dönüşecek şekilde ilerlemek amacımız. İzlenimlerimizi eş genel başkanlarımızla paylaşacağız. O yüzden soru da alamayacağız" dedi.

Kobani'ye destek için eylem çağrısında bulunan HDP'den bir heyet Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya geldi.  Akdoğan, HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'i Başbakanlık Merkez Bina'da kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen kabul yaklaşık 1 saat sürdü.
ÖNDER'DEN KISA AÇIKLAMA


Görüşme 23 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili hükümet kanadından gelen sert açıklamaların hemen ardından gerçekleşti. Görüşmenin ana gündem maddesi Kobani'ye destek için HDP'nin yaptığı eylem çağrısı ve sonrasında çıkan olaylar oldu.

HDP heyetinde yer alan Sırrı Süreyya Önder çıkışta şu açıklamayı yaptı: "Müzakare sürecinin sekteye uğramadan kazanıma dönüşecek şekilde ilerlemek amacımız. Gelinen noktada katliamlar var, vahim gelişmeler var, bunları da görmezden gelemeyiz. Bugün bunların çözüm şekli anlamlı bir müzakare zeminini kaybetmemekten geçiyor. İzlenimlerimizi eş genel başkanlarımızla paylaşacağız. O yüzden soru da alamayacağız"
 
Önder, detaylı açıklamayı saat 12:00'de HDP, DBP ve DTK eş genel başkanlarının Diyarbakır'da yapacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 11:54
YORUM EKLE