HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İttifak Çağrısında Bulundu

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli CHP ve İyi Parti'ye ittifak çağrısında bulundu. Temelli, CHP ve İyi Partiye seslenerek ittifakın sürmesini istedi.

Siyaset 11.07.2019, 22:10
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İttifak Çağrısında Bulundu

Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi'ndeki Marmara Bölge Örgütlenme Konferansı'nda konuşan Temelli, CHP, İyi Parti'ye çağrıda bulunarak, "İttifak sürsün" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: "Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı, o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım" dedi.

İttifak yaptıkları CHP, ve İyi Parti'ye çağrıda bulunan Temelli, Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi'ndeki Marmara Bölge Örgütlenme Konferansı'nda konuşarak, 31 Mart'ta güçlü bir strateji ortaya koyarak barış ve demokrasi yolunun açılmasına vesile olduklarını söyledi.

Türkiye'de büyük bir adalet mücadelesini hayata geçirmek gerektiğini ifade eden Temelli, "Seçim zamanları ortaya çıkan, sadece seçim sandıklarında buluşan mücadeleyi gelin sürekli hale getirelim, gelin demokrasi ittifakında buluşalım. Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı, o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım." şeklinde konuştu.

Meclis'te HDP'li Fatma Kurtulan, İP sıralarına dönerek "Siz PKK'lı ve HDP'li kişilerin verdiği oylar neticesinde burada oturuyorsunuz" demişti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)