Alexa

HDP'li Vekiller, Türkiye Üzerinde Karalama Kampanyası Başlattı

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay ve HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, konuştuğu Clarin gazetesinde, Erdoğan'a karşı olan herkes, sonunda hapse girebileceğini, işkence görebileceğini ve öldürülebileceği iddiasında bulunarak Türkiye'yi karaladı.

HDP'li Vekiller, Türkiye Üzerinde Karalama Kampanyası Başlattı

Latin Amerika'da ziyaretlerde bulunan  HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay ve HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, yerel basına yaptığı bir dizi açıklamalarda, "Azınlık olup da Erdoğan'a karşı olan herkes, sonunda hapse girebilir, işkence görebilir ve öldürülebilir. Kaç yaşında olduğu veya hangi etnik kökene mensup olduğu hiç mühim değil." şeklinde iddialarda bulundu.

Günay, YPG/PKK'lı teröristleri savundu

HDP'li Ebru Günay, Suriye'deki terör örgütü YPG/PKK'lı teröristleri savunarak, "Kürtler olarak Suriye'nin kuzeyinde elde ettiğimiz başarılar Türkiye için hiçbir tehlike ve tehdit içermiyor. Erdoğan bize baskı uygulamak için bundan faydalanıyor ama bu sadece onun Kürt fobisinin bir parçası. Şimdi uluslararası güçlerin desteğiyle bölgedeki konumunu güçlendirmek istiyor." dedi.

Paylan; Kürt Arkadaşlarımı Uyarıyorum

1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarına gönderme yapan HDP'li Garo Paylan, "110 yıl önce Türkiye'de her türlü suçu işleyen bir sultan vardı. Ermeniler, muhalefetin iktidara gelmesiyle bazı şeylerin değişeceğine inanıyor. Ancak geçmişte muhalefet, iktidara geldiğinde sultandan da zalim davranarak Ermeni soykırımını gerçekleştirdiler. Ben Kürt arkadaşlarımı şu şekilde uyarıyorum. Erdoğan'dan kurtulmak Türkiye'de demokratik bir rejime sahip olacağımız anlamına gelmiyor."şeklinde konuştu.

 Türkiye'ye karşı dış güçlerin desteğini isteyen Paylan, "Eğer Türkiye'nin işlediği suçlar cezasız kalırsa dünyadaki diğer ülkelerin de aynı suçu işlemesi için bir örnek teşkil edebilir. Bu yüzden biz bu baskı rejimini durdurmak için uluslararası destek bekliyoruz." dedi

KAPSAMHABER

YORUM EKLE