HDP’den DEVA’ya ziyaret

HDP Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyet, DEVA Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Buldan, Genel Başkan Ali Babacan ile görüştü.

Siyaset 11.02.2021, 12:45 12.02.2021, 11:14
HDP’den DEVA’ya ziyaret

HDP Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyet, DEVA Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, Genel Başkan Ali Babacan ve beraberindeki heyetle görüştü.

Ekonomik, sosyal, hukuki ve siyasi sorunların ele alındığı görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Temel hak ve özgürlüklerin korunmasının ve hukukun üstünlüğünün temel bir ilke olduğunu vurgulayan Babacan, sorunların meşru demokratik siyaset zemininde çözülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Pervin Buldan, HDP Sözcüsü Ebru Günay, Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve milletvekili Fatma Kurtulan, yarın (11 Şubat Perşembe) saat 10:30’da Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan'ı DEVA Genel Merkezinde ziyarette, Demokratikleşme ve adalet başta olmak üzere Türkiye'nin temel sorunlarına ilişkin görüş ve önerilerini paylaştı.

HDP daha önce Saadet Partisi ve CHP ile görüşmüştü. 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ziyaretlerle ilgili “Gündemimizde bir seçim ittifakı yok, bu ziyaretler asla bir seçim ittifakı arayışı ziyaretleri değil, demokrasi ittifakına duyulan ihtiyaçtan kaynaklı ziyaretler" ifadesini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)