HDP'li Gergerlioğlu, Tahliye Edildi: Nerede Kalmıştık!

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, AYM'nin 'hak ihlali' kararının yerel mahkemeye ulaşması sonrası tahliye edildi. Gergerlioğlu, kararın ardından tutuklu olduğu Sincan Cezaevi'nden çıktı ve ilk twitinde "nerede kalmıştık" dedi.

Siyaset 07.07.2021, 01:54 07.07.2021, 02:32
HDP'li Gergerlioğlu, Tahliye Edildi: Nerede Kalmıştık!

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu Sincan Cevaevinden tahliye edilmesinin ardından oğlu Salih Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından "Artık özgür" diyerek babası ile birlikte olan fotoğrafını paylaştı.

Anayasa Mahkemesi (AYM), milletvekilliği düşürülen ve hakkında kesinleşen hapis cezası nedeniyle tutuklanan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu bireysel başvurusu ardından sonuçlanan dava sonrası cezaevinden çıktı. İlk Twiti, "nerede kalmıştık" oldu.

HDP'den yapılan açıklama ise “Adalet mücadelemiz sonuç verdi. AYM kararı sonrası Milletvekilimiz Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında tahliye kararı verildi. Milletvekillerimiz, yöneticilerimiz ve partililerimizle Sincan'a vekilimizi karşılamaya gidiyoruz” dendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin bugünkü grup toplantısında Gergerlioğlu ile ilgili şunları söyledi; "AYM'nin Gergerlioğlu kararına tepki gösteren Bahçeli, "PKK propagandasından dolayı Sincan Cezaevi'nde bulunan söz konusu şahsın haklarının ihlal edildiğine AYM karar vermiştir. Terör propagandası nasıl oluyor da "Hak ihlali" oluyor" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)