banner434

Hendek Kazanlarla Alman Parlamentosu'nda Karar Alanlar Aynı Fikirde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 1915 olaylarını “soykırım” olarak niteleyen tasarıyı onaylayan Almanya Parlamentosu ile Türkiye’de hendek kazanların ayni fikirde olduğunu savundu.

Siyaset 05.06.2016, 17:09
Hendek Kazanlarla Alman Parlamentosu'nda Karar Alanlar Aynı Fikirde
AK Parti Ankara İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi toplantısı Cemil Meriç Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 1915 olaylarını “soykırım” olarak niteleyen tasarıyı onaylayan Almanya Parlamentosu ile bu kararı destekleyen HDP’ye sert tepki gösterdi.

Süleyman Soylu; Avrupa Birliği’nin (AB) geri kabul ve vize anlaşması çerçevesinde Türkiye’yi kuşatma altına almaya çalıştığını söyledi.

Dayatmalarda bulunulduğunu belirten Soylu şunları ifade etti:

AB konusunda vize anlaşması çerçevesinde bize dayattıkları tablo açık ve nettir. ‘Terörle mücadele yasasında geri adım atın.’ Yani demek istiyorlar ki 'bu kuşatmayı beraber gerçekleştirdiğimiz ve bizim ortağımız olan sizin topraklarınız içinde bulunanlarla birlikte biz mücadelemize devam ediyoruz. Siz onlara karşı birlik ve beraberliğinizi korumak bu medeniyeti yarına taşımak irade ve kararlılığından vazgeçin.

"MERKEL SAMİMİ DEĞİL"

Almanya Başbakanı Merkel’e de tepki gösteren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, şöyle konuştu:
“Almanya Şansölyesi Merkel’in ortaya koyduğu tablo da içler acısıdır. Bir başbakan düşünün, mecliste bir karar çıkacak, Türk yetkililerle, Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Başbakanımızla bu konularla ilgili görüşmeler yapacak, samimi bir şekilde ‘biz bu yasanın Almanya Parlamentosu’nda çıkmasını istiyoruz. Arkadaşlarımız da bu fikirdedir’ diyebilme cesareti içerisinde olmayacak ve sadece katılmamakla kendi üzerine düşen görevi savdığını ifade edecek ve bizi kandıracak.”

Soylu, Türkiye’de hendek kazanlarla, Almanya Parlamentosu’nda karar alanların aynı fikirde olduğunu belirtti.

Terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini ifade eden Soylu, “PKK’ya ‘hayır siz bizi bölemeyeceksiniz bizi parçalayamayacaksınız bizi Suriye gibi bir noktaya taşıyamayacaksınız’ diyen Kürt kardeşlerimize de selamlarımızı gönderiyoruz” diye konuştu.

CİHAN


Yorumlar (0)