Alexa

Hukuk milli iradeye tuzak kurmasın...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Hukuksuzluk yapanımızı hukuk bulsun, yanlış yapanımızı hukuk bulsun ama hukuk milli iradeye tuzak kurmasın. 'Hukuk' diyerek bu milletin istiklalini ve istikbalini tünele sokmaya hiç kimsenin hakkı yok" dedi.

 Hukuk milli iradeye tuzak kurmasın...
 Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Hukuksuzluk yapanımızı hukuk bulsun, yanlış yapanımızı hukuk bulsun ama hukuk milli iradeye tuzak kurmasın. 'Hukuk' diyerek bu milletin istiklalini ve istikbalini tünele sokmaya hiç kimsenin hakkı yok" dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Trakya Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde, STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Burada konuşan Müezzinoğlu, AK Parti iktidarının, görevde olduğu 11 yılda birçok suçlamalara ve iftiralara maruz kaldığını ancak merkeze milletin hukukunu, sandığın iradesini aldıkları için tüm engelleri aştıklarını söyledi. 

Bakan Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz millete bedel ödetecek hiçbir oyunun içerisinde, hiçbir gücün karşısında eğilmedik ve eğilmeyiz. Çünkü bizim hesap vereceğimiz Allah'tan başka tek bir kitle var o da millet ve sandık. Hukuksuzluk yapanımızı hukuk bulsun, yanlış yapanımızı hukuk bulsun ama hukuk milli iradeye tuzak kurmasın. 'Hukuk' diyerek bu milletin istiklalini ve istikbalini tünele sokmaya hiç kimsenin hakkı yok. Kimse sana 'hırsızı bulma' demiyor, 'yanlış yapanın ensesine yapışma' demiyor. Ama milli iradeye tuzak kurma. '30 Mart seçimlerini nasıl planlarım, bu iktidarı nasıl zayıflatabilirim' deme hakkın yok. Buna AK Parti müsaade etmez. Bedeli daha önce rahmetli Menderes'e olduğu gibi olsa bile etmez. Zaman zaman tehdit ediyorlar. 'Biz siyaseti kendimiz için yapacağız' diye bir cümle söylemedik. 'Türkiye'nin geleceği' dedik, 'gençlerimiz' dedik, 'medeniyet' dedik. O sözümüzün arkasında durmak zorundayız.''

Türkiye'de Halk Bankası'nın büyümesinden ve başarısından içeride ve dışarıda rahatsız olanların olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, Halk Bankası'nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın bankası değil, milletin bankası olduğunu vurguladı.

Müezzinoğlu, ''Aramızda hiç yanlış yapan yok mudur, tabii ki vardır'' diyerek, iyi tanıdıklarının bile zaman  zaman kendilerini yanıltabildiğini belirtti. 

Bakan Müezzinoğlu, "Onu gördüğümüz zaman biz, görmediğimiz zaman emniyet, istihbarat, hukuk, savcı, kim neyse gereğini yapar, yapmalıdır da. Milletin bankasının kredibilitesini İngiliz, ABD, Alman bankları karşısında düşürmek asla milli bir duruş değildir. Ama dertleri ne? Halk Bankası, İngiliz bankalarının yaptığını İran'da yaptığı için, Alman bankalarının yaptığını Kuzey Irak'ta yaptığı için, rahatsız olan bankalar var. Onların rahatsızlığını anlarım da içeride rahatsız olanları anlamakta zorlanıyorum'' diye konuştu.

 

- Sarıgül'ün CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması

 

Bakan Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 5 yıl önce Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile ilgili "Bu dosyayla milletin karşısına nasıl çıkacaksın?" dediğini hatırlatarak, şimdi o dosyanın aklanarak Sarıgül'ün CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu söyledi.

''Sarıgül'ün başkan adayı olmasını Kılıçdaroğlu mu istedi?'' diye soran Müezzinoğlu, ''Yok, organizasyon 'İstanbul'da bu olacak' dedi. Teşkilatlar mı istedi? Yok, birileri 'İstanbul için Sarıgül belediye başkan adayı olacak' dedi'' ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2014, 13:32
YORUM EKLE