Hulusi Akar; En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen AK Parti mitinginde yaptığı konuşmada, ev sahipliğinde kendilerini mahcup etmeyerek meydanları dolduran Kayserili hemşehrilerine teşekkür etti.

Siyaset 24.02.2019, 19:34
Hulusi Akar; En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Münbiç Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi, hudutlarımızın güvenliğinin sağlanması ve Suriyeli kardeşlerimizin güvenle evlerine dönebilmesi için planlarımız hazır. Vakti, saati geldiğinde Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifiyle bu planlar uygulanacaktır." dedi.

Akar, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen AK Parti mitinginde yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta da sandıkları patlatacaklarına inandığını söyledi.

"7 iklim, 3 kıtada hakkı, hukuku, adaleti, barışı hakim kılmak için at koşturan atalarımıza yaraşır bir şekilde yurt içinde, sınır ötesinde faaliyetlerimizi, operasyonlarımızı kararlılıkla, azimle sürdürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle PKK'ya karşı 24 Temmuz 2015'te başlatılan operasyonlarla aynı zamanda peygamber ocağı olan ordumuz, girilemez denilen yerlere girmiş, ulaşılamaz denilen yerlere ulaşmıştır." ifadelerini kullanan Akar, "En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecek" dedi.

DEAŞ ile göğüs göğüse çarpışan, göğüs göğüse operasyon yapan tek asker Mehmetçik olduğunu söyleyen Hulusi AkarMehmetçik Afrin'de, Zeytin Dalı Harekatı ile 5 bin kadar PKK'lı, PKK'dan hiçbir farkı olmayan YPG'li teröristi hazırladıkları beton mevzilere gömmüştür. Bu operasyonlar sırasında milli, manevi ve mesleki değerlerimize uygun şekilde sivil ve masum insanlara ve çevreye zarar vermemek için her türlü gayret gösterilmiştir."dedi.

Hiçbir oldubittiye müsaade edilmeyecektir

Akar, "Münbiç ve Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi, hudutlarımızın güvenliğinin sağlanması ve Suriyeli kardeşlerimizin güvenle evlerine dönebilmesi için planlarımız hazır." ifadelerini kullanarak, "Vakti, saati geldiğinde Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifiyle bu planlar uygulanacaktır. Bu arada 462 bin kilometrekarelik mavi vatanda da hak ve hukukumuzun korunması için her türlü faaliyet gösterilmektedir. Ege'de, Doğu Akdeniz'de, Kıbrıs'ta, Karadeniz'de her türlü tedbir alınmaktadır. Türkiye'ye rağmen atılacak adımların hiçbir başarı şansı yoktur. Buralarda, bu saydığım yerlerde hiçbir oldubittiye müsaade edilmeyecektir." şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442