Hüseyin Edis; sözleşmeli çalışanlara müjde verdi

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Hüseyin Edis; 'MHP'nin iktidarında taşeron işçiler, 4/C'liler, sözleşmeli, vekil ve fahri çalışanlar kadroya alınacak" dedi.

Siyaset 25.10.2015, 14:16 25.10.2015, 15:05
Hüseyin Edis; sözleşmeli çalışanlara müjde verdi

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, taşeron işçilere seslenerek, "MHP'nin iktidarında taşeron işçiler, 4/C'liler, sözleşmeli, vekil ve fahri çalışanlar kadroya alınacak" dedi.

Edis, ilçe ziyaretlerine Terme'de devam ederken issizliğin, gasp edilen işçi haklarının MHP iktidarında Samsun'da da son bulacağının altını cizdi.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre Samsun'da da isşizliğin had safada olduğunu kaydeden Edis, "Taşeron işçilerin sayısı her geçen gün artıyor ve hakları gasp ediliyor. İşçilerimizin hak arama eylemleri sonuçsuz kalıyor. Gençlerimiz gelecek gaygısıyla bir gün sonrasını bile hesaplayamıyor. Bu durum ise toplumda şiddetti tetikliyor" diye konuştu.

Taşeronlara, "MHP'nin iktidarında siz taşeron işçisi olmayacaksınız" diyerek seslenen Edis, şöyle konuştu: samsun milletvekili huseyin edis samsun

"Hepiniz özgür, bağımsız, sendikalı ve kadrolu işçi olacaksınız. Toplu sözleşme hakkınız olacak. Biz, emekten, alın terinden, kazançtan yanayız. Herkesin kazanmasını, herkesin üretmesini, her evde huzur olmasını istiyoruz. Bunun yolu herkes çalışırken geleceğe umutla bakmalı, geleceğini 'yarın ne olacağım' diye bir kaygı üzerine kurmamalı. Geleceğini güven içinde inşa etmeli. Bunun yolu da taşeron işçiliği bitirmektir. MHP iktidarında taşeron işçi kavramı olmayacak. Türkiye'ye yakışan da budur. MHP olarak biz, bu sözümüzün arkasında duracağız"

Yorumlar (0)