HÜSEYİN KIYMA MAZBATASINI ALDI

Yakakent Belediye Başkanlığını 2. kez seçilen Hüseyin Kıyma mazbatasını aldı.

Siyaset 05.04.2019, 00:03
HÜSEYİN KIYMA MAZBATASINI ALDI

Başkan Hüseyin Kıyma mazbatasını almaya, AK Parti Samsun il Başkanı Av. Ersan Aksu, Başkan Yardımcısı Mahmut İşbilir, Haluk Bülbül, Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer ile gitti.

2. kez Yakakent Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Kıyma sonuçların kesinleşmesi ardından Alaçam Adliye Sarayı’na gelerek, Yakakent İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakime Büşra Ünğan’ın elinden mazbatasını aldı.

Her kesimi kucaklamaya devam edeceğini söyleyen Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Yakakent’in gelişmesi için ne gerekiyorsa onu yapacaklarını belirtti. Başkan Kıyma; “Herkesin başkanı olacağız. İlçenin her köşesine hizmet etme yükümlüğümüz var. Seçim döneminde çalışmalarımızın neticesini aldık. Halk bizi seçti. Bundan sonra da hizmetlerimizle yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Değir taraftan AK Parti’den Belediye Meclis Üyeliklerine seçilen adaylarda mazbatalarını aldı.Programın ardından AK Parti Yakakent İlçe Başkanlığına gelen AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel, Kurucu İlçe Ömer Tek, MHP Yakakent İlçe Başkanı Erol Apaydın, önceki dönem İlçe Başkanı Mehmet Gençoğlu, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel; “Artık seçim bitti. Allah’ın izni ile artık hizmet zamanıdır. Tek derdimiz halkımıza hizmet etmek için hazırladığımız plan ve projelerimizi en kısa sürede nasıl hayata geçireceğimizin heyecanı ve sevdası peşindeyiz’’ ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma burada yaptığı konuşmada, “Beni tekrar bu göreve layık gören bütün hemşerilerime, oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Ben sadece bana oy verenlerin değil, parti ayrımı gözetmeden herkesin Belediye Başkanı olacağım. Önümüzdeki dönem inşallah hep birlikte İlçemizi çok daha yaşanabilir bir şehir haline getirebilmek için gayret sarf edeceğiz" dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu ise, “Oy veren vermeyen bütün vatandaşlarımıza can-i gönülden teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı olarak Yakakent İlçemizde alnımızın akıyla seçimi üstün başarı ile noktaladık. Hüseyin Başkanımızı hem tebrik ediyor, hem de 5 yıl içerisinde başarılar diliyorum ”dedi.

Yorumlar (0)