İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Gençler, 'Apolitik' dediler

Ekrem İmamoğlu öğrencilere çağrıda bulunarak "İstanbul'u ve Türkiye'yi  dünyanın en güzel şehri ve ülkesi yapmak için birlikte yola çıkalım" dedi.

Siyaset 04.07.2019, 21:03 04.07.2019, 23:25
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Gençler, 'Apolitik' dediler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arel Üniversite'nin Sinan Erdem Spor Salonu'nda mezuniyet törenine katıldı.

Konuşmasında gençlere yönelik çeşitli tavsiyelerde bulunan İmamoğlu, ''Gençler, 'Apolitik' dediler. Gençler, 'Sorunlara ve bu anlarda olan birtakım olumsuzluklara duyarsız' dediler. Ama inanın, şu son zaman diliminde yaşadığım bütün o heyecanımı yükselten ve bizleri ayağa kaldıran muazzam bir gençlik inancını yaşadığımı belirtmek istiyorum." dedi.

İmamoğlu; İstanbul'u hem de bu güzel ülke Türkiye'yi gerçek anlamda barış ve huzur içerisinde dünyanın en güzel ülkesi ve en güzel şehri yapmak için, hep birlikte bugün itibariyle yola çıkalım. Sanıyorum bu yolculuğa hazırsınız'' ifadelerini kullanarak, Hep birlikte başaracaklarını, hep birlikte çok çalışacaklarını, hep birlikte, bu ülkede olabilecek birtakım sıkıntıların önünü keseceklerini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Arel Üniversitesi'nin Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen mezuniyet törenine eşi Dilek İmamoğlu da eşlik etti.

HEPİMİZİN BEKLENTİSİ YÜKSEK

İmamoğlu burada yaptığı konuşmada, ''Açıkçası bugün gördüğüm manzara, bir kurumun ortaya koyduğu başarıyla, tam da her şeyin çok güzel olduğunu gösteren bir manzara'' şeklinde başladı. ''Ben de bu sıralardan geçmiş bir arkadaşınızım'' diyen İmamoğlu, ''Sizlerden hepimizin beklentisi yüksek. Bu ülkenin nüfusunun önemli bir kısmı genç. Gençlerimizi umutlandıracak ve geleceğe hazırlayacak olanlar da siz kıymetli mezunlarsınız. Hep birlikte başaracağız. Hep birlikte çok çalışacağız. Hep birlikte, bu ülkede olabilecek birtakım sıkıntıların önünü keseceğiz. Bunu yapmamız için, kendinize olan güveninizin tam olması lazım. Başaracağınıza olan inancınızın tam olması lazım. Asla vazgeçmemeniz lazım. Sürekli yüksek motivasyonla işinize odaklanmanız lazım. İnsanları sevmeniz lazım. Bu ülkede yaşayan herkese, her kesime, ön yargısız, sıcak ilgiyle yaklaşmanız lazım. Görevinizin ve mesleğinizin en iyisi olması noktasında kendinizi sürekli yenilemeniz, yeniliklere açık olmanız ve dünyaya olabildiğince açık bireyler olmanız gerekmektedir'' dedi.

"ÇOK İNANÇLIYIM"

Ekrem İmamoğlu, yeni bir belediye başkanı olarak, İstanbul'da, AR-GE birimleri, tekno-kentler oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu güzel kentin içerisinde, sosyal yaşamdan kopmadan, kültürü, sanatı geliştiren, hayatı ve çevreyi güzelleştiren, insanları bütünleştiren, barış ve huzur içerisinde yaşamalarını sağlayan bir kent var etmek için elimden geleni yapacağıma, tüm bu güzel ve yakışıklı gençlerin önünde söz veriyorum. Çok inançlıyım. Bu son 6 ayda vermiş olduğumuz demokrasi mücadelesinde, Türkiye'mize dair, milletimize dair olumsuz görüşleri olan insanlar vardı. Ama ben, hiç umudunu yitirmemiş bir arkadaşınız olarak gururla söylüyorum ki, gençlerin içerisinde duran o inanılmaz mücevher gibi var olduğunu gördüğüm inancınızı yaşayan şahitliğinizi de her yerde yapacak bir kişiyim.'' dedi.

"Kol kola bu işi başaralım istiyorum"

Burada yaptığı Konuşmasında gençlere yönelik çeşitli tavsiyelerde bulunan İmamoğlu; ''Gençler, 'Apolitik' dediler. Gençler, 'Sorunlara ve bu anlarda olan birtakım olumsuzluklara duyarsız' dediler. Ama inanın, şu son zaman diliminde yaşadığım bütün o heyecanımı yükselten ve bizleri ayağa kaldıran muazzam bir gençlik inancını yaşadığımı belirtmek istiyorum. Lütfen bunu tazeleyin, geliştirin ve gelin az önce bahsettiğim hem bu güzel şehir İstanbul'u hem de bu güzel ülke Türkiye'mizi gerçek anlamda barış ve huzur içerisinde dünyanın en güzel ülkesi ve en güzel şehri yapmak için, hep birlikte bugün itibariyle yola çıkalım. Sanıyorum bu yolculuğa hazırsınız. Bu yolculuğa çıkarken, gelecekteki başarılarınızı şimdiden gören bir arkadaşınız olarak lütfen iş birliğine açık olun. Bu ülkede sizi rahatsız eden hangi dil var ise, hangi davranış biçimi var ise, onları hayatınıza dahil etmeden, gerçeklikle bu ülkenin ve dünyanın geleceğine hazırlanan bireyler olmayı kendinize hedef seçin. Bir arada, kol kola bu işi başaralım istiyorum. Hepinizi çok seviyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Heyecanımızın yüksek olduğunu görüyorum. Ben de çok heyecanlıyım. Sizlerle güzel bir kent var etme adına en hızlı şekilde koşacağımıza olan inancımla son olarak, her şey çok güzel olacak diyorum.'' dedi.

Yorumlar (0)