Alexa

İbrahim Kalın: AK Parti ile MHP Arasında Müzakereler Olumlu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: AK Parti ile MHP arasında yürüyen bir müzakere sürecinin Şuana kadar yürütülen görüşmelerin olumlu geçtiğini söyledi.

İbrahim Kalın: AK Parti ile MHP Arasında  Müzakereler Olumlu
banner327
 “AK Parti ile MHP arasında yürüyen bir müzakere süreci var. Şuana kadar yürütülen görüşmelerin olumlu geçtiğini biliyoruz. Genel konularda mutabık kalındığını fakat halen müzakerelerin devam ettiğini ifade etmek istiyorum”  

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen basın toplantısında AK Parti ile MHP arasında yürüyen müzakerelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

AK PARTİ İLE MHP SÜRECİ OLUMLU GEÇİYOR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, son dönemde Türkiye’nin iç siyaset gündemini oluşturan konulardan bir tanesinin de cumhurbaşkanlığı sistemi olduğunu belirtti. Kalın; “AK Parti ile MHP arasında yürüyen bir müzakere süreci var. Şuana kadar yürütülen görüşmelerin olumlu geçtiğini biliyoruz. Genel konularda mutabık kalındığını fakat halen müzakerelerin devam ettiğini ifade etmek istiyorum. Hem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hem de MHP bir bütün olarak Türkiye’nin önünü açacak çok önemli bir adıma öncülük yaptılar. Türkiye’de daha etkin bir yönetim modeline geçmek, kuvvetler ayrılığının daha net bir şekilde ortaya koyduğu yönetim şeklini hayata geçirmek için tarihi bir dönemden geçiyoruz. Önümüzdeki günlerde neticelendirilecek olan bu müzakereler sonucunda da bu tasarı bir paket halinde Meclis’e gelecek. 330 sayısına ulaşması halinde de referandum süreci yaşayacağız. Biz de Cumhurbaşkanlığı olarak bu süreci yakından takip ediyoruz. Şuanda iktidar partisi ile MHP arasında yürüyen bir süreç var. Referandum ve diğer aşamaları söz konusu olduğunda da milletimizin de bu sürece desteğinin tam olacağına da eminiz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 15:42
YORUM EKLE