İftar Sofrasına Davet!

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel ARMUTÇU, 'Sayın Cumhurbaşkanımız tüm siyasî parti genel başkanlarını Coronavirus tedbirlerine hassasiyetle uyulmak kaydıyla, Külliye'de bir İftar Sofrasına davet edebilir. Sadece yemek yenilsin, çay içilsin. Bu bile bu milletin kaynaşması için yeterli olacaltır." dedi.

Siyaset 13.04.2021, 12:53
İftar Sofrasına Davet!

Ramazan Ayı'nın milletimiz nezdinde çok farklı olduğunu belirten Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel ARMUTÇU, basın açıklamasında şunları söyledi:

Bizleri mübârek Ramazan ayına eriştiren Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Rabbim herkese; sevabı bol, ma'siyyeti az, sağlıklı, sıhhatli ve afiyetli, hayırlı ve bereketli Ramazanlar nasip eylesin ve Ramazan Bayramına eriştirsin inşaallah.

Ramazan'ın milletimiz nezdindeki yeri çok farklıdır. Oruç ve sabır ayıdır. Fakirin, ihtiyaç sahibinin hâlinden anlama ayıdır. Paylaşım ayıdır. Merhamet ayıdır. Yardım ayıdır. Günahlardan uzak durma ayıdır. Saygı ayıdır. Hürmet ayıdır.

Coronavirus salgının her geçen gün biraz daha ağırlığını hissettirdiği, hasta ve vaka sayılarında en üst seviyeleri yaşadığımız, vefat sayılarında ise maalesef artışların olduğu bir dönemde Ramazan ayını idrak edeceğiz. Ramazan aynı zamanda tefekkür/düşünme ve muhasebe ayıdır. Virüs salgınında başka birine hastalığı bulaştırmanın kul hakkı olduğunu müşahede etme ayıdır da. Kul hakkını düşünerek Coronavirus'ten korunma ve başkalarını da koruma tedbirlerini kendimiz uygulamalıyız.


Şu mübârek Ramazan ayı hürmetine tüm siyasetçilerden bir istirhamım olacak:

Şu mübârek günlerde, yaşadığımız sıkıntılı günlerimizde asabiyet, nefret, ötekileştirme, küçümseme, önemsememe, görmezden/duymazdan gelmeme, kaale almama gibi hasletlerimizi terk edelim. Gergin siyaseti yumuşatalım.

Bununla ilgili ilk adımın da Sayın Cumhurbaşkanımızca atılmasının önemli ve gerekliliğine inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız tüm siyasî parti genel başkanlarını Coronavirus tedbirlerine hassasiyetle uyulmak kaydıyla, Külliye'de bir İftar Sofrasına davet edebilir. Sadece yemek yenilsin, çay içilsin. Bu bile bu milletin kaynaşması için yeterli olacaltır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)