Alexa

İktidara Seçmen Bilgisi mi Toplanıyor?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan TANRIKULU’ izmir sorunlarını TBMM'ne taşıdı.

İktidara Seçmen Bilgisi mi Toplanıyor?
banner327

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Ahmet Kenan TANRIKULU’ izmir sorunlarını TBMM'ne taşıdı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu seçim çalışmalarına devam ettiği İzmir’de, tespit ettiği sorunları TBMM gündemine taşımaya devam ediyor.

Tanrıkulu İzmir’de ilçe ilçe sürdürdüğü seçim çalışmalarında; ülke gündeminde her geçen gün artarak devam etmekte olan hırsızlık, rüşvet, yolsuzluk ve bunlara bağlı olarak devam eden hukuk ve yasa dışı uygulamaların, son zamanlarda hız kazandığını belirtti. Milletimizden gizlenen bu uygulamaları titizlikle takip edeceklerinin altını çizen Tanrıkulu vatandaşlarımıza; ‘nerde bir yolsuzluk, hukuksuzluk, kanunsuzluk tespit ederseniz bizlere bildirin çağrısında’ bulundu. Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla ülkemizin iktidar eliyle her geçen gün daha gerilmekte olduğunu vurgulayan Tanrıkulu; artan ekonomik ve sosyal yükleri daha fazla taşıyamayan milletimizin bu defa sağduyulu ve güvenle MHP Limanı’na demirlemekte olduğunu dile getirdi.

Sahada yerel seçim çalışmalarını sürdüren Tanrıkulu aynı zamanda tespit ettiği sorunları da TBMM’ye taşımaya devam etmektedir. Son olarak kaymakamlıkların ‘bir projede kullanılmak’ adı altında İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinden öğrenci ve velilerin özel bilgilerini istemesi hakkında TBMM’de İçişleri Bakanı ve Millî Eğitim Bakanı’na yazılı soru önergeleri verdi.

Konu hakkında Tanrıkulu; “Kaymakamlıklar ilçe Millî Eğitim Müdürlüklerinden, ilçelerde eğitim öğrenim gören öğrenci ve onların velilerinin, bir projede kullanılmak üzere kişisel iletişim bilgilerini istemektedir.

Kamuoyundan gizli bir şekilde, resmî bir yazı ile yapılan bu işlem ilk olarak gündemdeki fişleme iddialarını akıllara getirmektedir.

Diğer yandan; yaklaşan yerel seçimler öncesi acaba bu bilgiler yerel seçimlerde kullanılmak üzere iktidara mı servis edileceği şüphesini de uyandırmaktadır.

Şubat 2014’e kadar bu kişisel iletişim bilgilerinin listelenerek kaymakamlıklara gönderilmesini isteyenler, ‘bir proje’ diye adlandırdıkları konuyu biran önce kamuoyu ile paylaşmalıdırlar.

Öğrenci velilerinin Kanunlarımıza duyduğu güveni tahrip eden bu şekildeki uygulamalar insanlarımızın kişisel bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini de tehdit eder niteliktedir. Bu bakımdan velilerin, rızası dışında verilen kişisel bilgilerinin hangi projede kullanılacağını bilmeleri en doğal haklarıdır.

Nitekim bu hukuksuz uygulamanın bir örneğini İzmir Çiğli’de gördük. Çiğli Kaymakamlığı 31.01.2014 tarih ve 55082384-529-483 sayılı yazısı ile Çiğli Millî Eğitim Müdürlüğü’nden, Çiğli’de eğitim öğrenim gören öğrenci ve onların velilerinin, bir projede kullanılmak üzere kişisel iletişim bilgilerini istemiştir.

Sadece Çiğli ile sınırlı kalmadığını düşündüğüm bu hukuk dışı uygulamanın, İzmir ve Türkiye’de başka nerelerde yapıldığını da vermiş olduğum önergelerimle velilerimiz adına öğrenmek istiyorum.

Çünkü bu tip uygulamaların sorumluları bilmelidir ki; kişilerin özel bilgileri kendi rızaları dışında herhangi bir yerde -olmasını dilemem ama- çıkar uğruna kullanılması yasalarımıza göre suçtur.

TBMM’de vermiş olduğum yazılı önergelerime verilecek cevaplar ile konu aydınlığa kavuşmuş olacak ve adı sır gibi saklanan ‘proje’nin detaylarını da öğrenmiş olacağız.” diyerek, güven sorununun artık ülkemizin her alanında yaşanmakta olduğunu ve gerekli tedbirleri almakla görevli olanların ise her gün ayrı ayrı bu güvensizliği artıran ses kayıtlarının yayınlandığını dile getirmiştir.


Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 14:04
YORUM EKLE