İlk Parti İl Başkanı Gökhan Cıgalı, Regaip Kandilini Kutladı

İlk Partisi Samsun İl Başkanı Gökhan Cıgalı, Regaip kandili münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Siyaset 18.02.2021, 00:37 24.02.2021, 13:42
İlk Parti İl Başkanı Gökhan Cıgalı, Regaip Kandilini Kutladı

İlk Partisi Samsun İl Başkanı Gökhan Cıgalı, Regaip kandili münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında, "Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan Regaip Kandili’nin tüm İslam alemine sağlık, birliktelik ve huzur getirmesini dilerim" dedi.

Regaib Kandili’nin bereketli bir gece olduğuna işaret eden ve İslam alemi için büyük öneme sahip olduğunu belirten Cıgalı, 'Kandiller insanları sevgi ve saygı çerçevesinde kalpleri birbirine yakınlaştıran, kardeşlik ve birliktelik duygularını en üst seviyeye çıkaran çok özel gecelerdir." dedi.

Regaip kandili münasebetiyle yayınladığı mesajda, tüm İslam aleminin Regaib Kandil’ini kutladı ve Regaib Kandili’nin bereketli bir gece olduğuna işaret ederek, İslam alemi için büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Cıgalı, şu açıklamada bulundu;

Mübarek Aylar ve Geceler Bizler İçin Fırsat Günleridir

"Kandiller insanları sevgi ve saygı çerçevesinde kalpleri birbirine yakınlaştıran, kardeşlik ve birliktelik duygularını en üst seviyeye çıkaran çok özel gecelerdir. Bu özel günlere sahip olan islam toplumları için refah müjdelerini de görmemiz gerekiyor. Regaib Kandili ayrıca bizlere hayatın geçici olduğunu ve geride sadece Allah’ın rızasına uygun iyi ve faydalı amellerin kalacağını hatırlatmaktadır. Mübarek aylar ve geceler bizler için fırsat günleridir. İnsanlarımızın, Allah’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı kandil gecesinde, muhabbetin, birlikteliğin, kaynaşmanın artmasını ve mübarek gece hürmetine tüm insanlığın bu salgın hastalıktan biran önce kurtulmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek üç ayların başlangıcı, Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan Regaip Kandili’nin tüm İslam alemine sağlık, birliktelik ve huzur getirmesini dilerim" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)