Alexa

İLKADIM'DA KENTSEL YENİLENME BAŞLIYOR

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu açıklama yaparak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açıklamalarının Samsun'a verilen önemin ifadesi olduğunu vurguladı.

İLKADIM'DA KENTSEL YENİLENME BAŞLIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun'a verdiği önemi ifade ettiğini belirten AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "Sayın Cumhurbaşkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Samsun'un en temel problemi olan 'Kentsel Yenilenme' sorununun çözümü için müjdeleriyle birlikte Sayın Bakanımızı Samsun'a gönderdi. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Cumhur İttifakı ruhu ve dayanışması çerçevesinde deneyimli kardolarımızla Samsun'u şahlandıracağız" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNE BAKAN SÖZÜ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Samsun ziyaretini ve temaslarını değerlendiren AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Hastanebaşı Mahallesi’nde yapılan mitinge atıfta bulunarak, "Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan'ın, AK Parti Samsun Milletvekillerimiz Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Sayın Fuat Köktaş ve Sayın Orhan Kırcalı'nın ve Cumhur İttifakı çerçevesinde Milliyetçi Haraket Partisi İl Başkanı Sayın Abdullah Karapıçak'ın da katılımlarıyla gerçekleşen dev İlkadım Mitingimize ilgi çok fazlaydı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin muhtelif bölgelerindeki sorunların çözümü adına konunun birinci dereceden muhataplarını vatandaşlarla bir araya getirme ve kesin çözüme ulaşma noktasındaki kararlı tutumu çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum şehrimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya geldi." dedi. 

Şahlanış Yüzyılı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, Şehirleşme ve kentsel yenilenme konularında Samsun olarak artık kronikleşmiş hale gelen sorunların çözümüne ilişkin müjdelereyle geldiğini, Özellikle İlkadım'da hayata geçirilmesi planlanan Kentsel Yenilenme konusunda tüm vatandaşlarımızı rahatlatacak açıklamalarda bulunduğuru belirten Aksu; "Kendisine Samsun adına şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah 31 Mart yerel seçimleri ile birlikte Cumhur İttifakı'nın başarısı perçinlenecek ve Şahlanış Yüzyılı başlamış olacaktır. Bu noktada; Sayın Cumhurbaşkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Samsun'un en temel problemi olan 'Kentsel Yenilenme' sorununun çözümü için müjdeleriyle birlikte Sayın Bakanımızı Samsun'a gönderdi. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Cumhur İttifakı ruhu ve dayanışması çerçevesinde deneyimli kardolarımızla Samsun'u şahlandıracağız" dedi.

İLKADIM'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, İlkadım’daki sosyal konut ihtiyacını bildiğini ve Kentsel Yenilenmeyi hızlı bir şekilde hayata geçireceklerini müjdelediğini belirten Başkan Aksu, "Sayın Bakanımız, 2023 yılına kadar İlkadım'ın tüm ilçelerinde dönüşümü hayata geçirmek istediklerini ifade etmiştir. Bakanımız, İlkadım ilçemize 8 ay önce gelerek ön çalışmaları zaten başlatmıştı. Mahallelerdeki evlerin durumunu ve yaşam şartlarını görmüştü. Sayın Bakanımız, İlkadım’da yaşam standartlarını yükseltecekleri noktasında gerekli açıklamaları yapmıştır. Buna göre; Anadolu, Hastane, Kökçüoğlu, Zeytinlik, Kadıköy, Fatih ve Reşadiye mahallelerinde kentsel yenilenme projesi başlatılıyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 20:07
YORUM EKLE

banner325