İmamoğlu: En büyük ibadet sevebilmektir…

Ekrem İmamoğlu, Kağıthane Gültepe Mahallesi'nde halkla buluştu. İmamoğlu, ahlaklı siyaset yapmaya devam edeceğini vurgulayarak, Yunus Emre'nin şu sözlerini referans gösterdi.sevebilmektir''

Siyaset 30.05.2019, 21:49
İmamoğlu: En büyük ibadet sevebilmektir…

Kağıthane Gültepe Mahallesi'nde halkla buluşan İmamoğlu, ahlaklı siyaset yapmaya devam edeceğini vurgulayarak, Yunus Emre'nin şu sözlerini referans gösterdi: ''Maharet güzeli görebilmektir / Sevmenin sırrına erebilmektir / Cihan alem bilsin ki / En büyük ibadet sevebilmektir'' Sevgi dilini kullanmaktan vazgeçmeyeceğini belirtti.

İmamoğlu, ''Ben, bu sevgi dilini kullandıkça, onlar bana sözüm ona, dili kötüye alışmış kötü alan, bana 'sevgi pıtırcığı' diyor. Sanki kötü bir şeymiş gibi. Evet, sevgi pıtırcığıyım ne olacak? Siz, ne işe yararsınız bilmem ama ben, sevgiyi temsil etmek istiyorum. Sevmek ayıp mı Allah aşkına'' dedi. Seçim öncesinde ve gününde çok çalışmaları gerektiğinin altını çizen İmamoğlu, ''Seçim günü okulda, sandıkta, ilçede, ilde tedbir alacağız. Hatta, o demokrasiyi katleden YSK'da bile tedbir alacağız'' dedi.

''Ramazan'ın sonlarına geldik'' diyen İmamoğlu, 'Yarın Kadir Gecesi. Kadir Geceniz mübarek olsun. Bu ülkenin barışı, huzuru için dua edelim lütfen. Özellikle bugün, Kuzey Irak'ta, terörle mücadele eden tüm askerlerimize buradan minnet duygularımızı sunuyorum. Sağ olsunlar, ayaklarına taş değmesin. Onları, Allah'ım korusun inşallah. İstanbul'un ve ülkemizin mutluluğu için hep birlikte çaba gösteriyoruz. İlk başladığım andan itibaren, 'Bağırma, çağırma kalmayacak. Ben, bu kente sevgi dilini anlatacağım. Siyaset ahlaklı bir şekilde yapılacak. Asla bu yoldan vazgeçmeyeceğim' dedim. dedim. Sizi mahcup etmediğimi düşünüyorum. Ben bu sevgi dilini kullandıkça, onlar bana sözüm ona, dili kötüye alışmış kötü alan, bana ''sevgi pıtırcığı'' diyor. Sanki kötü bir şeymiş gibi. Evet, sevgi pıtırcığıyım ne olacak? Siz, ne işe yararsınız bilmem ama ben, sevgiyi temsil etmek istiyorum. Sevmek ayıp mı Allah aşkına? Eğer halka sevgiyi verirseniz, o kadar güzel karşılık alırsınız ki, bu inanılmaz bir keyif olur'' dedi.

''BİZ ANADOLU İNSANIYIZ''

Bu ülkenin 82 milyon insanı olduğunu, Ayırt etmeden, oy veren, vermeyen demeden hepsini sevdiğini belirten İmamoğlu, "16 milyon İstanbulluyu da seviyorum. Dışarıda tuttuğum bir kişi bile yok. Bu güzel ülkenin, güzel insanlarıyla sevgi dili konuşmayanlar düşünsün. Yunus Emre ne demiş? 'Maharet güzeli görebilmektir / Sevmenin sırrına erebilmektir / Cihan alem bilsin ki / En büyük ibadet sevebilmektir'. Burası Anadolu. Bu Anadolu'da, Yunus Emreler'den, Hacı Bektaş-ı Veliler'den, Mevlana'dan beslenen bir insanın sevgi dilinden başka bir dil konuşması mümkün değil. Allah hiç kimseyi sevgi, saygı yolundan ayırmasın. Geçen günlerde bir olay üzerinden bazıları akıl veriyor. Diyorlar ki, 'İnsanlara dokunma.' Ya biz Anadolu insanıyız. İnsanımıza dokunuruz. Bebeğimizin elinden tutar, öperiz. Sevgimizi böyle gösteririz. Bizim dilimizden siz rahatsız oluyor musunuz? Elbette ki saygı çerçevesinde bir annemize, bir gencimiz bir küçüğümüze nasıl dokunacağımızı bilerek, onlara sevgimizi ve saygımı hissettirmeye çalışıyorum. Bundan da hiç vazgeçmeyeceğim''  dedi.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)