İmamoğlu Horon Tepti!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon'da başlatıp, Giresun'la devam ettirdiği Karadeniz turunu Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda noktalamadan önce horon tepti

Siyaset 05.06.2019, 17:17 06.06.2019, 12:49
İmamoğlu Horon Tepti!

Trabzon'da başlatıp, Giresun'la devam ettirdiği Karadeniz turunu Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda noktalayan Ekrem İmamoğlu, Konuşmasının sonunda çalan Karadeniz ezgisine kayıtsız kalmadı; horon tepti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kendisini 31 Mart öncesinden misli misli güçlü hissettiğini belirterek, ''Sizler, ben televizyonlarda konuşurken, çocuklarınızın kulaklarını kapatmasını istemeyeceksiniz. Birileri kötü sözü gelenek haline getirmiş. Birileri işi gücü bırakmış, benimle uğraşıyor. 18 günde bile İstanbul'a hizmet ürettim. Akılcı ve şeffaf bir yönetim olduğumuzu ispat ettik." dedi.

"Yunanmış, Pontusmuş. Allah akıl versin bunlara" ifadelerini kullanan İmamoğlu, Onların hepsini Allah'a havale ettiğini söyledi. 40 haneli bir köyde doğmuş Karadeniz'in bir çocuğu olarak İstanbul'da üniversitesini bitirmiş bir anne babanın evladı olduğunu söyleyen Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'a belediye başkanı oluyorsam, bunu neye borçluyum? Cumhuriyet'e, demokrasiye ve Atatürk'e borçluyum. Ben, İstanbul'a giderken sizlerin selamlarını İstanbul'a götüreceğim. Ben İstanbul'da herkesi kucaklaştıracağım barıştıracağım. Onlar kavga ettirmek istiyor, ben, barıştıracağım." dedi.
Konuşmasının sonunda çalan Karadeniz ezgisine kayıtsız kalmayan İmamoğlu horon oynadı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)