Alexa

İmamoğlu, Rizeliler İftarında Konuştu: büyük bir seferberlik başlatmalıyız

iftarını Rize dernekleri ile Ataşehir'deki bir otelde açın İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, ''Sizlerle birlikte yol yürümek istiyorum. Bunun demokrasi adına bir fırsat olduğunu düşünüyorum." dedi.

İmamoğlu, Rizeliler İftarında Konuştu: büyük bir seferberlik başlatmalıyız

İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rize dernekleri ile Ataşehir'deki bir otelde buluştu. İmamoğlu, "Demokrasiden uzaklaşmış, Akıldan, bilimden, sanattan, adaletten, haktan, hukuktan uzaklaşmış bir anlayışın yaptığı hatalar üzerinden, bu memleket ve millet adına bir fırsata dönüştüğünü düşünüyorum." dedi.

"Biz, seçimi kazanacağız. 24 Haziran sonrası İstanbul seferberliğini ilan edeceğiz. Eğitim, çevre, adalet, aklına gelebilecek her hususta seferberlik ilan etmek zorundayız." ifadelerini kullanan İmamoğlu, yerlerde sürünen ekonomi yönetimini başka yöne çevirmek, memleketin bir kuruşunu bile korumak adına bir seferberlik başlatacaklarını, Yozlaşmış bir süreçle baş başbaşa olduklarını bunun önüne geçmek adına, bunun simgesel yeri İstanbul olduğunu bunu başaracaklarını söyledi.

HAYATIM BU ŞEHİRDE ŞEKİLLENDİ

Dünyanın en şanslı insanlarından birisi olduğunu belirten İmamoğlu, "Niye derseniz? Övünmek gibi olmasın, Karadeniz'de doğdum. Karadeniz'in coşkusu, heyecanı, enerjisi çok kıymetli. Ben, çocukken denize bakarak büyüdüm. Denize bakıp rüyalara dalardım. Güzel şeyler hayal ederdim. Çok zaman da İstanbul'u hayal ederdim. Hepimizin yakını vardır ya İstanbul'da. Yola bakar otobüslerin geçişini takip ederdim. Allah nasip etti, İstanbul'a geldim. 40 haneli küçük bir köyden geldim. Okul, iş, sosyal ve siyasi hayatım bu şehirde şekillendi. Ama elbette doğduğum toprakları hiç unutmadım. Memleketin her köşesine duyarlı bir kardeşinizim. 40 haneli bir köyde, Trabzon'da, Çocuk Esirgeme Kurumu'nun çocuklarıyla yetişen bir ilkokul hayatı. Sonrasında ortaokulda kolejde okumuş birisiyim. Trabzon Lisesi'nin 100'ncü yıl mezunlarındanım. Yani karma bir yaşam. Her birisi benim için olağanüstü bir tecrübe." dedi.

Yaşadığı ilçede siyasi hayatına başladığını ve Belediye başkanlığı yaptığını, 31 Mart'ta İBB Başkanı seçildiğini Sonra ise Türkiye'nin demokrasi sürecindeki en kutsal mücadelelerinden birini, rehberlik yapma fırsatı elde ettiğini söyledi.. Bu ülkenin kurucu unsuru Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına minnet borçlu olduğunu dile getiren İmamoğlu, "Biz, bir arada yaşamış ve yaşamalıyız diye yola çıkmış bir milletiz. Asla vazgeçmeyeceğiz. Yeni bir dönem, yeni bir anlayış süreci başlamıştır. Demokrasiye atılan büyük ihanet hamlesine karşı bir araya gelmeli, siyasetin dilini, tavrını ve davranış biçimini hep birlikte değiştirmeliyiz. Bu ülkenin geleceği için hepimiz mesulüz." dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE