İmamoğlu: Uydurma gerekçelerini yutacaklar!

İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sancaktepe'nin ardından Çekmeköy Madenler Meydanı'nda da halkla buluştu.

Siyaset 27.05.2019, 01:16 27.05.2019, 02:26
İmamoğlu: Uydurma gerekçelerini yutacaklar!

Ekrem İmamoğlu, günün ikinci halkla buluşmasını Çekmeköy'de gerçekleştirdi. Ellerinde Türk bayrakları olan vatandaşla Madenler Meydanı'nda buluşan İmamoğlu, buradaki kalabalığa karşı, "16 milyon İstanbullu ile önlerinde dimdik duracağız'' şeklinde seslendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sancaktepe'nin ardından Çekmeköy Madenler Meydanı'nda da halkla buluştu.

''Ekrem Başkan'' ve ''Her şey çok güzel olacak'' sloganları atan kalabalığa konuşan İmamoğlu; 31 Mart'ta milletimiz bizi seçti. Bütün partililer sürece sahip çıktı. Neden çıktı? Çünkü dedik ki, ''Hak yemedik, hakkımızı yedirmeyiz''. Bir an için başarılı olduklarını sanıyorlar ama bilmiyorlar ki bu millet demokrasi aşığı. O bir avuç insan içinde kim varsa, doğru cevabı hak, hukuk, adalet duygusuyla vereceğiz. (''Hak, hukuk, adalet'' sloganı.) Bu şehrin birçok konusunu çözecektik. 18 günde yaptıklarımızı biliyorsunuz. Bir de utanmadan kopya çekiyorlar. Sanki düne kadar onlar yönetmiyormuş gibi ''Biz yaptık'' diyorlar. Bunu söylüyorlar, bir de inanıyorlar. Akıl tutulması diyeceğim, başka bir şey demeyeceğim." dedi.

Umudun çocuklarda ve gençlerde olduğunu belirten İmamoğlu, "Biz, onları kavgalarıyla baş başa bırakacağız. Kendi kendilerini dövecekler. Bizim derdimiz o bir avuç insanlar. Onlar, bu şehrin nimetlerini isterler ama biz bu şehrin nimetlerini size vermeye geleceğiz. Paylaşacak, bölüşeceğiz. Partizanlığı bitireceğiz. Öyle bir kişinin dudağından çıkan lafla yönetme işi bitmiştir. Bu şehri 16 milyon İstanbullu yönetecek. Diyorlar ki, ''Çaldılar''. Anacığım dedi ya, ''Oğlumun bir damla terini bile helal etmiyorum onlara.'' Siz de helal etmeyin. Köyünüze, tatilinize gidebilirsiniz ama hafta başı herkes burada olsun." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)