banner399

banner400

banner398

banner401İnce: size şerefli ikinciliği öneriyorum

CHP Yalova Milletvekili ve Genel Başkan adayı Muharrem İnce,Samsun CHP İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada CHP örgütünün vicdanına güvendiğini belirtti.

Siyaset 28.08.2014, 00:45 28.08.2014, 01:17
İnce: size şerefli ikinciliği öneriyorum
CHP Yalova Milletvekili ve Genel Başkan adayı Muharrem İnce, Samsun CHP İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada CHP örgütünün vicdanına güvendiğini belirtti.


Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren İnce, “2010 yılında Genel Başkan ‘Anlamlı bir oy artışı sağlayamazsam yani yüzde 40’ı bulamazsam istifa ederim’ diyordu. 2 gün önce gazetelerde de ‘Anlamlı bir oy kaybı olursa giderim’ diyor. Anlamlı oy artışından, anlamlı oy kaybına düştü. Yani arttırmak gibi bir derdi yok. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, size şerefli ikinciliği öneriyor, ben size iktidar olmayı öneriyorum. Genel Başkan ‘mevcuda yakın bir oy alırsam dururum’ diyor. Ben size ‘2 seçimde birinci parti yapamazsam giderim’ diyorum. Türkiye’de solun oyu yüzde 30'muş. Bu yapıdan iktidar olmaz. ‘Ben başbakan olacağım’ demelisin. Bu iddiayı ortaya koymalısın. Bu iddiayı ortaya koyamıyorsan işimiz zor demektir” dedi.


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun şerefli, namuslu ve dürüst olduğunu ama Türkiye’ye umut olamadığını kaydeden İnce, “Ben size bu kötü gidişi durdurma projesini söylüyorum. Bu kötü gidişin durdurma projesi partiye yeni bir umut getirin, partiyi ayağa kaldıracak yeni bir dinamizm getirin. Partiye demokrasi getirin. Demokrasinin bütün kanallarını açın. ‘2 seçimde partiyi birinci parti yapamazsam giderim’ diyorum. Ben bunu söz olarak söylemiyorum bunu tüzüğe koyacağız. Bu meydan okuma Muharrem İnce’nin meydan okuması olmayacak. Kurumsal meydan okuma olacak. Benden sonraki genel başkan da o tüzüğe uymak zorunda kalacak. Yapamazsa gidecek. Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Yapamayan gidecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şereflidir, çalışkandır, namusludur, dürüsttür ama Türkiye’ye umut değildir. 2010 yılında umuttu. Bu umudu ben yok etmedim, kendisi yok etti” şeklinde konuştu.

12. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayı televizyondan öğrendiğini belirten İnce, "Ben Cumhurbaşkanı adayını televizyondan öğrendim. 3 grup başkanı vekilinden birisiyim. Genel Başkanımız bunu kimle konuştu bilmiyorum. Bu partiden başarı çıkar mı? Bu partiden başarı çıkmaz. Ülkemize yazık etmeyelim" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)