İnce; Türkiye'ye Soykırım Suçlaması Yapmak Biden'ın Haddi Değildir!

CHP Milletvekili iken "Memleket Hareketi" altında parti kurma çalışmaları devam eden Muharrem İnce, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 Ermeni olaylarıyla ilgili "soykırım" sözlerine tepki gösterdi.

Siyaset 24.04.2021, 22:28 25.04.2021, 00:01
İnce; Türkiye'ye Soykırım Suçlaması Yapmak Biden'ın Haddi Değildir!

CHP'den ayrılarak Memleket Hareketi'ni kuran Muharrem İnce, sosyal medya hesabından ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 Ermeni olaylarıyla ilgili skandal "soykırım" açıklamasına sert tepki gösterdi.

Tarihi olayların tanımlanması siyasetçilerin değil tarihçilerin işi olduğunu ifade eden Muharrem İnce, Soykırım iddiaları yalanları temel aldığını, belirterek, Irak'ta ve Vietnam'da milyonlarca cana mal olan, yüz binlerce kızıl deriliyi vahşice katleden ve bitmiş bir Dünya Savaşı sonrası deney yapmak için Japonya'ya iki tane atom bombası atan bir toplumun başkanı olarak Türkiye'ye soykırım suçlaması yapmak Biden'ın haddi olmadığını belirtti. 

Türkiye'ye soykırım suçlaması yapmak Biden'ın haddi değildir!

Memleket Hareketi Partisi kurulum çalışmalarını devam ettiren Muharrem İnce, sosyal medya adresinden şu mesajları paylaştı:

Tarihi olayların tanımlanması siyasetçilerin değil tarihçilerin işidir. Soykırım iddiası ise yalanları temel almaktadır. (Description of historical events is not the job of politicians but the job of historians. The Claim of "genocide" is based on blatant lies.

Irak'ta ve Vietnam'da milyonlarca cana mal olan, yüz binlerce kızıl deriliyi vahşice katleden ve bitmiş bir Dünya Savaşı sonrası deney yapmak için Japonya'ya iki tane atom bombası atan bir toplumun başkanı olarak Türkiye'ye soykırım suçlaması yapmak Biden'ın haddi değildir!

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)