Alexa

"İran-İsrail savaşı çıkabilir"

Muhafazakar Yükseliş Parti(MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Ortadoğu'da yeni bir gelişmeye gebe olduğuna dikkat çekerek, İran-İsrail savaşı çıkabileceğini iddia etti.

"İran-İsrail savaşı çıkabilir"

Muhafazakar Yükseliş Parti Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Ortadoğu'daki olayları değerlendirdi.

MYP Lideri Yılmaz, dünyadaki gelişmelerin ortadoğu’da yeni bir gelişmeye gebe olduğuna dikkat çekti. Yılmaz: "İran - İsrail savaşının kapıda . Muhtemelen bu yıl içine İran ve İsrail arasında çatışma gündeme gelebilir. Hiç temenni etmiyoruz fakat Amerika ve İsrail, İran ile savaşa hiç bu kadar yakın olmamıştır”  dedi.

İRAN VE İSRAİL ARASINDA SICAK BİR TEMAS GELİŞEBİLİR
Trump'ın vize yasağını da değerlendiren MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, "Trump’ın vize yasağı İran saldırısının bir parçasıdır. Trump, İran tarafından İsrail'e yapılabilecek bir saldırıyı ihtimal ötesinde bir kesinlik olarak görmektedir. Bütün hazırlığı da İran'a karşı bir saldırıdır. Gerek savunma bütçesine karşı söylemleri gerekse bazı Arap ülke vatandaşlarının ülkeye girişini engellemesi ilerleyen günlerde İran'a karşı yapılması planlanan saldırının hazırlığıdır 15 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirimesi planlanan Netenyahu-Trump görüşmesinde bir tek konu olacak o da İran konusudur. Bu görüşme sonrası 3 ay içerisinde İran ve İsrail arasında sıcak bir temas gelişebilir. Bu durumun oluşması halinde Amerika’da İran’a müdahele edecek” iddiasında bulundu.

ZOR BİR YILDAYIZ
MYP Lideri Yılmaz, 2017'nin zor bir yıl olacağını da söyleyerek, "Zor bir yıldayız.2017 yılının geçen yıllardan daha zor geçecek. Bu yıl geçen yıllardan daha iyi bir yıl olmayacak. Kesin olan şu ki İran, İsrail'i hedef olmaktan çıkarmayı hiç bir zaman gündemine almayacaktır. Bu nedenle bu yıl artık kırılmaların ve fay hatlarının daha kuvvetli olacağı bir yıl olacaktır. Rus ve İran cephesine yakın duran Yunanistan ve Ermeniler özellikle Yunanistan ile gerginlik tırmanacak ve Türkiye’yi kışkırtıcı müdahaleler olabilir. Zor ama çok zor günler kapıdadır" dedi.
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner325