Irkçılık ve İşgal Sözlüğü

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten "Irkçılık ve işgal sözlüğü" paylaşımında bulundu. ABD Başkanı'nın, "İsrail'in kendini savunma hakkı var' demek, İsrail istediği zaman istediği zulmü yapabilir, herkes buna uygun bahane uydurmalı demektir. " dedi.

Siyaset 13.05.2021, 19:43
Irkçılık ve İşgal Sözlüğü

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Netanyahu her türlü zalim provokasyona başvurarak hakkındaki yolsuzluk gündemini örtmek için Filistinlilere saldıracak demektir." dedi.

Ak Parti Parti Sözcüsü  Çelik, "Irkçılık ve işgal sözlüğü" paylaşımında şunları söyledi;

'Çatışmada Filistinli kadınlar ve çocuklar hayatını kaybetti' demek

"İsrail'in kendini savunma hakkı var' demek, İsrail istediği zaman istediği zulmü yapabilir, herkes buna uygun bahane uydurmalı demektir. 'İsrail ve Filistinli gruplar arasında çatışma çıktı' demek, İsrail sebepsiz yere Filistinli sivil halka saldırdı demektir. 'Taraflara itidal ve sükunet tavsiye ediyoruz' demek, İsrail zalimce saldırdı, Filistinliler hiçbir saldırıya direnmesin, sadece ölümü beklesin demektir. Çatışmada Filistinli kadınlar ve çocuklar hayatını kaybetti' demek, İsrail askerleri hedef gözeterek sebepsiz yere masumları öldürdü demektir.

'Kudüs'te sebebi bilinmeyen bir patlama oldu' demek

'Filistinliler bir İsraillinin arabasını taşladı' demek, fanatik bir ırkçı İsrailli arabasını Filistinlilerin üzerine sürdü ve sonra da üstlerine ateş etti demektir. 'Kudüs'te sebebi bilinmeyen bir patlama oldu' demek, İsrail askerleri Mescid-i Aksa'ya ses bombalarıyla saldırdı demektir. 'İsrail'de hükümet krizi var, Netanyahu hükümet kurmada zorlanıyor' demek, Netanyahu her türlü zalim provokasyona başvurarak hakkındaki yolsuzluk gündemini örtmek için Filistinlilere saldıracak demektir.

YAZIKLAR OLSUN!

'Kudüs İsrail’in bölünmez başkentidir' demek, Filistinlileri Kudüs’ten ve yeryüzünden silmek istiyorlar demektir. 'İsrail bölge ülkeleriyle normalleşme istiyor' demek, İsrail yeni ittifaklar kurarak zalimliklerine karşı yükselen haklı sesleri kesmek istiyor demektir. Bu maddelerin sayısını yüzlerce artırabiliriz. Ciltlerce tutacak ırkçılık ve işgal sözlüğü yazabiliriz. Irkçı ve fanatiklerin zihniyet kodları bunlar. Bu sözleri bile bile kullanan siyasetçilere, kurumlara ve medya organlarına yazıklar olsun."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)