Alexa

İşçi Partisi savaşa hayır diyecek

Suriye'ye yönelik savaş yanlısı politikalara sert tepki gösteren İşçi Partisi eylemlere hazırlanıyor

İşçi Partisi savaşa hayır diyecek
 "Kimyasal silah kullanıldı" iddiasıyla Suriye'yi hedef gösteren Batı ve AKP iktidarına İşçi Partisi İzmir, Adana ve Hatay'da eylem yapacak. Eylemin ilk adresi İzmir. Çağrıyı İzmir İl Sekreteri Hasan Ali Kızılırmak yaptı.

Biz bu seneryoyu daha önce de gördük. Irak'ta aynısı oldu. Türk milletini buna ikna edemyecekler. Biz İşçi Partisi olarak Vecihi Kışla'sının önünde olacağız. 12.30'da Buca İstasyonu önünde toplanacağız ve kışlaya yürüyeceğiz. Saat 13'te de emperyalistleri ve işbirlikçilereni uyaracağız.
İzmirliler hazır. Yarın "savaşa hayır" demek için NATO'nun Kara Kuvvetleri Komutanlığı önünde buluşacak.

Aynı gün Adanalılar da savaşa karşı bulaşacak. İşçi Partisi İl Başkanı Hayrettin Çavuşoğlu birlik için müdahaleye izin vermeyeceklerini söyledi.

“Bu oyunda İncirlik üssü atlama tahtası oldu. Kardeş halkların buradan kalkan uçaklarla bombalartla kanının akıtılmasına izin yok. Türk Milleti çılgın savaşı önlemek için Asri Mezarlık önünde 16.00'da toplanmaya haydut yuvasını tüm dünyaya şikayet edeceğiz. İncirlik kapatılmalı"

Önce ABD Konsolosluğu önünde basın açıklaması yapılacak ardından da Amerikan üssü İncirlik'e yürünecek.”

Eylemde sadece Adanalılar değil çevre il ve ilçelerden de katılım olacak. Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerden bazıları.

Savaş karşıtı eylemler dalga dalga yurda yayılıyor. Kardeşlik kenti olan Hatay'da savaş yanlısı politikaların karşısında yerini aldı. İşçi Partisi Hatay İl Başkanı Bülent Sakuçoğlu, yurttaşları eyleme çağırdı.
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 00:47
YORUM EKLE

banner325