Alexa

İsmail Ok, Seçim Kuruluna İtirazımızı Yaptık

Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İSMAİL OK, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde tespit edilen usulsüzlükler ile ilgili itirazlarınıı seçim kurullarına yaptıklarını belirtti.

İsmail Ok, Seçim Kuruluna İtirazımızı Yaptık

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde tespit edilen usulsüzlükler ile ilgili itirazlarını seçim kurullarına yaptıklarını belirten, Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İYİ Partili İsmail Ok, "Tek isteğimiz Milli İrade’nin tecelli etmesidir. Şu anda partili partisiz herkes Milli İrade’nin Balıkesir’de gasp edildiğine inanmaktadır . Bizim tespitlerimiz ve itirazımızda bu yöndedir."dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre aradaki farkın 9913 geçersiz oylar ise 31796 olduğunu belirten Ok, "Oy pusulalarındaki parti logomuzun siyah renkli olması ve mühürün logoya basıldığı oylarımızın neredeyse tamamı geçersiz sayılmıştır. Birçok oy çuvalını sandık başkanlarının yanlarında başka bir görevli yada kolluk kuvveti olmadan seçim kurullarına teslime getirdikleri görülmüştür. Bir çok tutanakta sonuçlar ile toplam oy sayılarının uyuşmadığı birçok usulsüzlük tespit edilmiştir." şeklinde açıklamada bulundu.

Milli İrade’nin tecellisi adına bütün oyların hukuken tekrar sayılmasını istiyoruz .

Balıkesir halkının iradesinin tecelli etmesi adına hukuki mücadelerini sonuna kadar sürdüreceklerini söyleyen İyi Partili İsmail Ok, daha öncede Twitter hesabından yaptığı açıklamasında, "AKP’nin güçlü olduğu ilçelerde açılan sandık oranları %85 civarında iken, bizim güçlü olduğumuz Bandırma gibi ilçelerimizde sisteme girilen sandık sonucu %50 seviyelerindedir. Bu durumda bile oy farkı 3500 civarındadır. Güney Marmara ve Körfez İlçelerimizin sisteme girilme oranı diğer ilçelerimiz gibi %85 civarına ulaştığında bize ulaşan bilgilere göre en az 2000 oy fark ile Millet İttifakı kazanacaktır. ‘’ demişti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 17:31
YORUM EKLE

banner325