İsmail Ok'tan Asgari ücretle geçimini sağlayan aileler için kanun teklifi

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, verdiği kanun teklifi vererek asgari ücretle geçimini sağlayan ailelerin çocuklarının kırtasiye malzemelerinin ücretsiz karşılanmasını istedi.

Siyaset 12.09.2019, 14:30
İsmail Ok'tan Asgari ücretle geçimini sağlayan aileler için kanun teklifi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na kanun teklifi veren İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail ok, asgari ücretle geçimini sağlayan ailelerin çocuklarının kırtasiye malzemelerinin ücretsiz karşılanmasını istedi.

İsmail Ok,TBMM'ye verdiği kanun teklifinde eğitimde fırsat eşitliğinin önemini bir kez daha vurguladı. Ok,“eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için atılacak tüm adımlar devletin vatandaşa karşı ödevleri arasında yer almaktadır” dedi. 

Velilerin Sırtında Yük

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İsmail OK, “Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamasına göre bu yıl 18 milyonu aşkın öğrenci eğitim – öğretim hayatına başlamıştır. Bu veri aynı zamanda milyonlarca aile için yeni bir harcama kalemi demek. Parasız eğitimin sadece bir “yasa” olarak kaldığı AKP iktidarları döneminde yaşanan ekonomik krizle birlikte kırtasiye masrafları da velilerin sırtına yük haline gelmiştir. Bir öğrencinin neredeyse 650 TL’yi bulan kırtasiye masrafı göz önüne alındığında kanun teklifimizin bir an önce yasalaşmasının gerekliliği ortaya çıkacaktır. " dedi.

Eğitimde Fırsat Eşitliği

Bu teklifin yasalaşması halinde asgari ücretle geçinmeye çalışan milyonlarca ailenin üzerinden yük kalkacağnı ve sosyal devletin gereklilikleri yönünde adımlar atılmış olacağını belirten Ok, "Unutulmaması gereken en önemli başlık çocuklarımızın ülkemizin geleceği olduklarıdır. Onların eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanmaları ise siyasilerin en önemli görevleri arasında yer almaktadır. Kanun teklifimizin yasalaşması için her siyasi partinin bu görevi hatırlaması şarttır” dedi.

İsmail Ok Kanun Teklifi

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442