İsmail OK'tan Başkan Yücel Yılmaz'a Sert Eleştiri

TBMM Genel Kurulunda Balıkesir’in sorunları hakkında söz alarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a vermiş olduğu sözleri tutması hususunda çağrıda bulunan İsmail Ok, halka verilen vaatlerin takipçisi olacağını hatırlattı.

Siyaset 11.07.2019, 22:36 12.07.2019, 00:05
İsmail OK'tan Başkan Yücel Yılmaz'a Sert Eleştiri

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a vermiş olduğu sözleri tutması hususunda çağrıda bulundu. Yücel Yılmaz’ı seçim dönemi vermiş olduğu sözlerin tam tersini yapmakla suçlayan OK, halka verilen vaatlerin takipçisi olacağını belirtti.

TBMM’de Balıkesir’in sorunlarını gündem dışı konuşmasıyla dile getiren Balıkesir İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün HAK-İŞ kongresinde işçilerin haklarını sonuna kadar savunulacağını ifade ettiği konuşması esnasın da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin 100 işçiyi daha işten çıkardığını savundu. 

Balıkesir Belediyesinden İşten çıkartılanların sayısının 700’e yaklaştığını söyleyan İsmail OK, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde yapılmakta olan işçi kıyımına el atmasını istedi. İsmail OK ‘’Yüce meclis kürsüsünden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sizlerin huzurunda sesleniyorum, sizler işçinin hakkının takipçisiyim derken, partinizin belediye başkanı Balıkesir’de işçi kıyımı yapıyor’’ ifade etti.

BALIKESİR’DE İSRAF HALEN DİZ BOYU

BALTOK projesinin halan tamamlanamadığını ve binaların çürümeye terkedildiğini savunan İsmail OK ‘’Baltok Projesi Balıkesir’in kanayan bir yarasıdır. Fakirlere ev yapacağız diyerek, fakirin arazisini zorla elinden aldılar. Sonuç ortada. Yandaşı ve kendilerini zengin ettiler. Karnı doyan firma yarım bırakarak kaçtı. Şuan Baltok camları kırık, malzemeleri heba bir şekilde çürümeye terkedilmiş. Bunca israf, bunca fakirin hakkı nasıl ödenecek. Sorumluları nerede. Fakir işçileri işinden edeceğine, BALTOK’u sömüren başta Ahmet Edip Uğur ve yandaş firmalara hesap sorun’’ dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin şoför esnafı ile halkı karşı karşıya getirmekle suçlayan OK,  Bu zamlar ile ne şoför esnafının nede halkın memnun olmayacağını söyleyerek ‘Şoför esnafının beş yıldır girdiği maliyetlerinin altında ezilmesine göz yumduklarını, ASİS firmasına hiçbir yatırımı olmadığı halde günde 170.000, yılda 62 milyon yolcu garantisi verdiklerini söyledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Balıkesirspor ile alakalı yapmış olduğu açıklamalara sert tepki gösteren İsmail OK, kendi dönemlerinde Balıkesirspor’un tarihinin en büyük başarılarına imza attıklarını söyleyen OK ‘’bizler görev başına geldiğimiz de Balıkesirspor zor günler yaşamaktaydı. Her yıl bir lig atlayarak Balıkesirspor’u süper lige taşıdık. Bizden sonra göreve gelen Ak Parti Balıkesirspor’u kaderine terk etti. 5 yılda 4 lid atladık, Ak Parti 6 yılda 1 lig atlayamadı ve halen borç edebiyatı utanmadan yapıyor. Yücel Yılmaz seçim dönemi tüm tabelalara Balıkesirspor şampiyon olacak yazdırdı, şimdi de Balıkesirspor benim görevim değil diyor. Söylediklerin herkesin aklında, kaçma Yücel Yılmaz. Verdiğin sözleri tut’’ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)