Isparta’da AK Parti - CHP - MHP ve İyi Parti Adayları Belli Oldu

Isparta’da AK Parti-CHP MHP ve İYİ Parti’nin milletvekili aday listeleri açıklandı. AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve İyi Parti’nin  Isparta Milletvekili aday sıralaması belli oldu. 

Siyaset 22.05.2018, 00:05 22.05.2018, 00:10
Isparta’da AK Parti - CHP - MHP ve İyi Parti Adayları Belli Oldu

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri öncesinde Isparta’da seçime girecek partilerin milletvekili adayları açıklandı.Isparta'da AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve İyi Parti’nin  Isparta Milletvekili aday sıralaması şöyle oldu.

CHP ISPARTA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
  
CHP Isparta’da daha önce milletvekili aday adayı olan Mustafa Ceyhan birinci, daha önceki aday adaylıkları ve ön seçim sonrasında 2 kez 2.sırada yer alan Eczacı İsa Önder Dinçtürk ikinci, Isparta Mimarlar Odası Başkanlığından istifa ederek aday adayı olan Zafer Sağlam üçüncü ve eski il başkanı Eyüp Ersoy ise dördüncü sırada yer aldı. 2 dönemde Ceyhan 3.sırada aday gösterilmiş, Dinçtürk ikinci sıradaki yerini 3.kez korumuş, Sağlam ve Ersoy ise daha önceki İrfan Bakır ile İzzet Beydoğan’ın yerine aday gösterilen ve listeye giren yeni isimler oldu. 

İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

İyi Parti Isparta’daki milletvekili aday listesine göre, 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in uzun yıllar özel doktorluğunu yapan Aylin Cesur birinci, kurucu il başkanı Mustafa Şimşek ikinci, Süleyman Sami Altınkaya üçüncü, Şükrü Levent Başyiğit dördüncü sıradan aday gösterildi. 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

MHP’nin milletvekili aday listede, Hasan Basri Sönmez birinci sıra, İl Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Turhan ikinci sıra, Özgür İsmailoğlu üçüncü sırada, Ali Özkan da dördüncü sırada aday gösterilmişti. Isparta MHP'de 27.dönemde, bu kez alışılmışın dışında bir kadın milletvekili adayı listede yer buldu.

AK PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Ak Parti'nin milletvekili aday listede, 

1 Süreyya Sadi Bilgiç Yüksek Ekonomist / İktisatçı
2 Recep Özel Yüksek Avukat
3 Mehmet Uğur Gökgöz Orta Yönetici - Özel Sektör
4 Ayşe Nur Akbay Yüksek Avukat

                                         

Yorumlar (0)