İstanbul MHP' Aday Adaylarını tanıttı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İstanbul milletvekili aday adaylarını Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda tanıttı.

Siyaset 28.03.2015, 22:20 28.03.2015, 22:39
İstanbul MHP' Aday Adaylarını tanıttı
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İstanbul milletvekili aday adaylarını Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda tanıttı. 

‘Bizimle yürü İstanbul’ sloganıyla yapılan toplantıda, gelen davetlilere Türkiye ve MHP bayrağı verildi. MHP’nin İstanbul için belirlediği 300’ü aşkın aday adayının arasında 60 da kadın aday adayı bulunuyor.
 TBMM Başkanvekili Meral Akşener’in de katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan MHP İstanbulİl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, genel seçimlerin yapılacağı 7 Haziran’ın Türk'ün kurtuluş günü olacağını söyledi.

Önlerindeki sürecin milletvekilleri adaylarını belirleme süreci olduğunu dile getiren Karataş, “Bu süreçte MHP lideri ve teşkilatlarının oluşturduğu bir yapıyla 300’ü aşkın milletvekili aday adayı olan arkadaşlarımız 88 olacaktır. Bunların her biri birbirinden kıymetlidirler. Kim seçilirse, kendi seçilecekmiş gibi düşünecektir.” dedi.

Konuşmasında AK Parti hükümetine de yüklenen Bülent Karataş, “Ülkemizin gelmiş olduğu nokta bellidir. Bu iktidardan, bu ülkenin kurtulması gerekir. Bu da demokratik yollarla olur, sandıkla olur. Bunları sandıkta değiştirecek güce, yüreğe, cesarete, bilgiye, birikime, tecrübeye ve insan sayısına sahibiz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda daha sonra MHP İstanbul milletvekili aday adayları sahneye çıkarak davetlileri selamladı. Program, halk müziği sanatçısı Mustafa Yıldızdoğan’ın verdiği konserle son buldu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, 7 Haziran’daki genel seçimde MHP’nin vatandaşın umudu olduğunu göstereceklerini söyledi.

MHP İstanbul milletvekilleri aday adaylarının tanıtım toplantısında Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Karataş, parti olarak İstanbul’dan umutlu olduklarını belirtti. Karataş, "Milliyetçi Hareket Partisi, alabileceğinin en yüksek oyunu alacak. MHP’nin bütün mensupları iktidar olmaya hazır. Gereğini yapacaklar. Alanda çalışıyorlar. Meydan meydan, sokak sokak, ev ev gezmektedirler." şeklinde konuştu.

Partisinin seçimden güçlenerek çıkacağına dikkat çeken Karataş, "Türk milletinin umudu haline gelmiş MHP’nin, vatandaşın da umudu olduğunu göstereceğiz. Heyecan dorukta. Milletimiz de teveccüh ederse özlediğimiz Türkiye’yi o gün yaşamaya başlarız." değerlendirmesinde bulundu.
Yorumlar (0)